| anonim_4396 a întrebat:

Am 9 ani 1, 45 si 43 kg.Sunt obeza? Si ce mancare imi recomandati sa mananc si sa nu mai mananc? Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Tu stii macar ce este obezitatea?

Ai doar cateva kg in plus.
Du-te la un nutritionist si fa exercitii fizice.

| prisacarul56 a răspuns:

Mananca sanatos acasa si uita de fast-food-uri

| Oana65 a răspuns:

Buna, draga mea, nu esti obeza la 43 kg! Dar, ca sa slabesti, mananca ce iti place, dar putin si des! Funda?

| Yssy12 a răspuns:

Ma scuzati, aveam intr-un carnetel parola si sora mea a intrat.Totusi o voi intreba cu ce raspuns a tinut ca a slabit happy.

| dia733 a răspuns:

Ar cam trebuii să faci mișcare și să mănânci multe fructe și legume în fiecare zi că uneori mulți zic că sunt grași dar poate mănâncă multe prostii (dulciuri, cola, ...etc.) și se îngrașă dar nu-ți fă probleme nu e foarte mult doar că ar trebui să mai slăbești puțin, nu zic să ți cură de slăbire doar să mai mănânci sănătos și să faci mișcare (nu mânca prostii și nu sta toată ziua pe scaun fără să faci mișcare cel puțin 30- 1 oră pe zi și atunci dacă faci asta vei reveni la normal).

| IonCucu a răspuns:

9 ani rolling on the floor mai cresti dupa aia vorbim

| BelehuzCorneliaAlexandra a răspuns:

..sa fii obeza inseamna sa cantaresti foarte mult.43 kg nu inseamna ca esti obeza ci pentru tine e bine. oricum ca sa eviti pe viitor sa iei mult in greutate incearca sa renunti la dulciuri..inlocuiestele cu fructe care sunt destul de sanatoase.legume..mananca mai mult fiert si la gratar..prajelile si fast-food-urile sunt foarte nesanatoase pentru organismul noastru mai ales daca esti la o varsta frageda.Fa exercitii fizice ca te ajuta mult gen alergat, sa sari coarda sau sa mergi cu bicicleta etc.