| AntoniaOrman a întrebat:

Ok.Pare cam ciudat.dar, cum sa ma abtin de la mancare? Adica de vreo luna imi vine intr-una sa mananc. Nu stiu ce am. M-am ingrasat 5 kg in luna asta. Deocamdata nu sunt grasa dar daca o sa continui asa o sa fiu obeza. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PuFFulEt a răspuns:

Buna... si eu sunnt cam aceeasi problema cu tinee
HAI SA-TI SPUN UN SECRETT:
cand treci pe langa fast-food sau orice altceva de mancare care ingrasa intoarcete cu spate si gandeste-te pentru tinee pentru sanatatea ta
tine minteee nu manca dupa ora 7 seara.nu tine nici o dieta nu face bine
sper ca ti-am fost de folos...happy
FUNDAA? happy

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Deci psihicul tau este la pamant. o chestiune de ambitie. nu o ai, mananca, o ai, renunta la mancat. ce dracu este asa greu? tot ce faci este dictat de propriul tau creier. nu sunt extraterestrii invizibili care se joaca mario cu creierul tau ca sa iti faca pofta de mancare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata doua linguri de fulgi de ovaz cu lapte sau cu iaurt daca nu poti cu laptelaughingnu sunt foarte buni la gust dar mie imi taie pofta de mancare si tin si de foame

| Ecaterinuta335 a răspuns:

Buna. Cand am vazut aceasta intrebare, m-am gandit direct la mama mea pentru ca si ea e in aceeasi stare ca tine.
Eu i-am spus mamei sa cumpere o masca medicala si sa si-o pona la gura cand sta in bucatarie(pentru ca sta mult in bucatarie si atunci mananca mult). Sper ca te-am ajutat.
Funda?