| onlyagirl a întrebat:

Mi-e greu sa vorbesc despre asta,nu sunt genul care sta toata ziua si se plange, dar o fac cateodata. sper sa ma ajutati cu macar 2-3 solutii. dintotdeauna am fost f slaba.la o inaltime de 1.50 am 40 de kg.sunt slabuta rau,sau cel putin in perceptia mea.pot sa mananc orice,insa problema tine acum de lipsa poftei de mancare,asa cum se intampla in fiecare vara, abia mananc sad mi-e teama sa nu pierd si putinele kg pe care le am...chiar nu vreau sa ajung ca anorexicele, pentru ca nu ma consider grasa si nu sunt slaba de bunavoie.incerc sa manac si parca nu intra, ma stramb la tot.in cel mai bun caz gust sau ciugulesc straight face va rog, cateva sfaturi.multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carmy21 a răspuns:

Esti slaba? Nu esti de loc, crede-ma!
Eu am 1, 64 si 42 de kg. Si chiar sunt slaba, mananc mult si nu se prinde de mine. probabil asa e felul tau. Nu ai ce face.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dar esti foarte bine cu greutatea.
Nu esti slaba, stai linistita!
Te pup!

| ℓαυяα a răspuns:

La inaltimea ta, ai greutatatea care trebuie happy

| TeDrqq a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca de la fast-food si intr-o saptamana esti ca o balena esuata aaa si nu iesii nici pe afara laughing)

| onlyagirl explică (pentru TeDrqq):

Totusi la cat de slaba sunt, si stiind ca nu se pune nimic pe mine nu m-am ferit sa mananc grasim si fast-food.si surpriza! am inceput de celulita pe fund! deci.e o idee cat se poate de proasta.dar multumesc frumos!

| onlyagirl explică (pentru onlyagirl):

Grasimi*

| Behindyou a răspuns (pentru TeDrqq):

Daca ai manca o spatamana numai la fast-food ai incepe sa borasti tot ce mananci.
In plus, persoanele cu un metabolism prea grabit nu se ingrasa, orice ar manca.

| Andyy005 a răspuns:

Daca te consideri prea slaba pentru varsta/inaltimea ta, consulta un medic, el va stii ce sa faca in privinta asta.

| Johnia a răspuns:

Nu vad de ce te complexezi, eu am 1.70 si 48 kg si ma simt foarte bine in pilea mea. Am aceasta greutate din clasa 8 iar acum termin 1 an de facultate si nu ma consider deloc slaba. Daca te complexezi in privinta unor zone a corpului atunci fa exercitii speciale.
Succes