| BOOBZen a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutor, vreau sa-mi activez accesul wap pe orange.Am sunat la *100#, am dat opt.7 "servicii si PUK', dupa aceea opt. 3 "servicii mobile de date", mi-a aparut o singura opt. 1 "data gsm"(eu am un lg kp502 cu data gsm) am dat optiunea aceea, a aparut tot o singura opt. tot 1 "info" am dat pe ea.Tot acelasi lucru, opt 1"meniu principal" si nu m-a lasat sa-mi activez accesul wap, zicea ca pagina este indisponibila. Din cate stiu spunea ca trebuie sa ai un telefon combatibil, cu setarile efectuate corect, are ceva telefonul meu? Am o prietena cu un lg kp501(oricum nu-i mare diferenta)si ea poate accesa portalul orange, ok, insa este telefon cumparat de la orange, dar nu cred ca asta conteaza

1 răspuns:
| cosmy1993 a răspuns:

Pai ase mi s-a intamplat si mie de multe ori, tot ce trebuie sa faci este sa trimiti setarile de internet de la Orange pe telefonul tau. uite iti dau un site unde poti sa iti trimiti setarile de internet pe telefonul mobil http://www.orange.ro/setari-telefoane/index.html.daca nu te descurci uite id meu de mess cosmypt sau da-mi un mesaj pe TPU. succes