| BOOBZen a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutor, vreau sa-mi activez accesul wap pe orange.Am sunat la *100#, am dat opt.7 "servicii si PUK', dupa aceea opt. 3 "servicii mobile de date", mi-a aparut o singura opt. 1 "data gsm"(eu am un lg kp502 cu data gsm) am dat optiunea aceea, a aparut tot o singura opt. tot 1 "info" am dat pe ea.Tot acelasi lucru, opt 1"meniu principal" si nu m-a lasat sa-mi activez accesul wap, zicea ca pagina este indisponibila. Din cate stiu spunea ca trebuie sa ai un telefon combatibil, cu setarile efectuate corect, are ceva telefonul meu? Am o prietena cu un lg kp501(oricum nu-i mare diferenta de LG KP502)si ea poate accesa portalul orange, ok, insa este telefon cumparat de la orange, dar nu cred ca asta conteaza. Dar de internet nu-i vorba ca am primit gratuit 500MB internet timp de 30 zile, am probleme cu accesul wap, nu reusesc sa-l activez.Stie cineva ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| DSGline a răspuns:

Deci urmeaza pasi astia *100# 4-optiuni 4 oferte de date si alegi de acolo