| qqqwww a întrebat:

As vrea si eu niste statusuri de prietenie adevarata. Dau fundita!

Răspuns Câştigător
| Ligiutza_4357 a răspuns:

Hei!

Uite niste status`uri de prietenie`happy sper sa te pot ajuta...hee hee

Toata lumea doreste sa aiba un prieten bun alaturi, dar foarte putine persoane se deranjeaza sa fie unul!

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

@Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

@Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

@Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

@Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,
Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

@Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

@Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

@Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

@Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

@N.am sa rup in doua pozele in care ne imbratzisham
Fiindca imi e dor de baiatu' pe care mai de mult il iubeam

@Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc!

@Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

@''Doare sa plangi cu lacrimi amare,
Dar sa razi cand esti trista doare si mai tare.''
te-am IUBIT PREA MULT.DESI NU MERITAI

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

In lumea voastra falsa, noi zambim neconditionat.Mereu impreuna prietene ca o poveste cu un final neterminat.

Cu indiferenta ta m-ai facut si mai tare.Acum nu-ti convine...Dar incet, incet calc pe urmele tale.Si abia astept sa vezi si tu ca indiferenta doare...

Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange

"Nu-i frumos si nu-i bine sa te crezi egal cu mine s-o mai faci si pe desteptu si sa uiti ce e Respectul"

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!

"Cei care ma critica si ma invidiaza.vor doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei nu vor fi niciodata!"

"Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti,pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sa cred asta."

Sa tii la cineva este usor dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu!

Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi!

Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit

"Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai de mult Poate nici n-ai observat De la un timp am mai crescut

Incerc sa-mi ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie

Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac...cu cine,cum, unde si cat!"
"De ce oare vb u despre mine? de ce oare ma pui la un loc ca tine? in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc, habar nu ai cine sunt

Cel mai frumos cadou ce-l poti darui cuiva este PRIETENIA iar cea mai crunta razbunare este UITAREA!

Uneori platim mult mai mult pentru lucrurile pe care le primim gratis

Viseaza ca si cand ai trai pentru totdeauna, traieste ca si cand ai muri azi...

Noaptea am cosmaruri pentru ca ma gandesc la tine!

mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Zambeste celor care te urasc…Sa simta ura ta.Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n’am vrut!

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…]

Am învăţat că poţi continua încă mult timp după ce ai spus că nu mai poţi

Mi'a zis mami odata,o vorba desteapta,printeso, nu alerga dupa caleasca care nu te asteapta!

Ai o voce asa frumoasa, dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!

.Nu-mi da sfaturi, stiu sa gresesc si singura

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Totul trece.Asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger.

Prietenia este întotdeauna o responsabilitate plăcută, niciodată o oportunitate

Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta.

Sper ca te-am ajutat...happy

3 răspunsuri:
| Anabellasos a răspuns:

Http://www.citateistete.ro/2008/03/15/citate-despre-prietenie/

Uite aici o groaza sa ai de unde alege.
Sunt dragute, citeste'le!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31