| Swetlly122 a întrebat:

Care-i treaba cu bibliotecile publice? Te lasă să împrumuți cărți și pentru acasă? Din biblioteca comunală împrumut cărți și pentru acasă, iar la biblioteca orașului nu îmi dă voie. De ce? Fiindcă nu sunt domiciliată pe orașul respectiv?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Domiciliul.

| gemeni6226 a răspuns:

Pai trebuie sa-ti faci permis de intrare in biblioteca.Asta nu ti-au spus? daca faci permis de intrare t-i se imprumuta.

| Nonolita a răspuns:

Daca ai CI cu adresa in oras, iti poti face permis la biblioteca si poti imprimuta carti. Altfel, nu. E o masura de precautie pentru a nu se pierde cartile.