Întrebare recomandată | oceanoflove a întrebat:

Se pot dona carti catre bibliotecile publice?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa fie in perfecta stare (cartile).
Culegerile si manualele scolare se doneaza scolii, nu bibliotecilor, cu conditia ca ei sa le mai foloseasca, ca de sunt iesite din uz si materia s-a schimbat, atunci merg direct la reciclare.

| blackann a răspuns:

Da.

| oceanoflove explică (pentru blackann):

Primesc orice fel de carti? Eu ce am sunt mai mult culegeri de matematica romana din scoala generala si nu mai am ce sa fac cu ele, iar programa se schimba anual.

| blackann a răspuns (pentru oceanoflove):

Depinde de fiecare, in general primesc mai orice. In ce oras vrei sa faci asta?

| oceanoflove explică (pentru blackann):

Bucuresti

| blackann a răspuns:

Libraria 94 CLB de pe Magheru stiu ca accepta recent orice carti.