| AlupeiLarisaAndreeaDF a întrebat:

Ce fel de make-up de face mai matura? Inainte sa incepeti cu comentarii de genul "De ce vrei sa pari mai matura? Bucura-te de varsta pe careo ai." sau "Fiecare se mai comporta ca un copil doar nu poti la 14-15 ani sa pari de 22-24 si maturitatea vine din felul cum ii judeci pe oameni, felul cum gandesti, cum le dai sfaturi si cum te comporti." vreau sa va prezint motivul acestei dorinte a mea de a avea un look matur: de revelion va trebui sa dansez impreuna cu trupa de dans din care fac parte la cateva localuri (dans latino, tiganesc si un fel de cabaret), eu fiind cea mai mica si se observa.Pe langa asta, tenul meu e mai copilaresc fata de alte persoane de varsta mea. Imi place cum arat, insa nu ma potrivcesc cu situatia. Va rog frumos sa ma ajutati.

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Foloseste culori mai inchise la fard, iar buzele ti le faci cu glos rosu spre grena.