| StewartCassie a întrebat:

Hei Tpu.Cum ma vopsesc cu albastru de metil? Adica cum procedez? Inainte de Craciun vreau sa-mi fac varfurile sau cateva suvite.

5 răspunsuri:
| 123Julia a răspuns:

Stiu ca trebuie sa pun intr-un lighean 30 de picaturi si sa stau jumate de ora cu capul in el.Eu mi-am facut de curand, am incercat prima data cu solutia diluata in apa si a iesit o culoare foarte pala, apoi mi-em bagat suvita pe par, proaspar spalata in sticluta, am stat cu ea in sticluta cam 2 minute, apoi am scos-o repede si am infasurat-o in folie de aluminiu. am stat cam 20 de minute. si eu sunt tot satena si mi-a iesit o culoare foarte faina, un turcoaz inchis dar cu mai multe tente de albastru. mie mi s-a dus la piscina, dar bine, am stat o zi intreaga cu capul in apa cu clor, apoi am dat si de 3 ori cu sampon, si nu mi s-a dus chiar complet. daca te speli normal cred ca rezista la 2 sau chiar 3 spalari.

| StewartCassie explică (pentru 123Julia):

Inteleg, dar eu nu vreau pe tot parul, doar varfurile...si am gasit un site in care explica. Dar sunt curioasa, strica mult varfurile metilul? ca sa stiu sa ma tund dupa ce se duce vopseaua...

| 123Julia a răspuns (pentru StewartCassie):

Aaaa.nu.nu strica...

| ghemarius09 a răspuns:

Stiu ca trebuie sa pun intr-un lighean 30 de picaturi si sa stau jumate de ora cu capul in el.Eu mi-am facut de curand, am incercat prima data cu solutia diluata in apa si a iesit o culoare foarte pala, apoi mi-em bagat suvita pe par, proaspar spalata in sticluta, am stat cu ea in sticluta cam 2 minute, apoi am scos-o repede si am infasurat-o in folie de aluminiu. am stat cam 20 de minute. si eu sunt tot satena si mi-a iesit o culoare foarte faina, un turcoaz inchis dar cu mai multe tente de albastru. mie mi s-a dus la piscina, dar bine, am stat o zi intreaga cu capul in apa cu clor, apoi am dat si de 3 ori cu sampon, si nu mi s-a dus chiar complet. daca te speli normal cred ca rezista la 2 sau chiar 3 spalari.

| StewartCassie explică (pentru ghemarius09):

Ce crezi ca faci? haaa?
Te rog vezi-ti de treaba ta si nu mai ''umbla'' sa dai raspunsuri asa aiurea.

Întrebări recente