| LaviniuA a întrebat:

Hei TPU,
Cum va e iarna deocamdata? Credeti ca sunt sanse sa avem o iarna calduroasa?

Pe aici de abia acum o dat un val de frig asa, mai ales noaptea se cam face frig (Buc). Mi se pare cam trista vremea straight face
Ziua mai da soarele uneori si chiar pot face plaja nitel aproape big grin

Bineinteles gratie primarului am avut caldura doar cand era cald afara, acum caloriferele sunt aproape reci. Asa ca vreau sa fie cald.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te miri de incalzirea globala?
Calculeaza: cate masini, avioane, trenuri, vapoare si alte motoare cu combustie interna functioneaza si incalzesc atmosfera, in permanenta?
La acestea se mai aduna si caldura emanata de toate aparatele electrice (inclusiv telefonul din mana ta).
Acesta este si explicatia ca, in orase mari este mult mai putina zapada decat in zonele rurale si mai putin locuite.

| LaviniuA explică (pentru Bula):

Asta e prea de tot, sa fie incalzire globala de la tehnologia din casa. Manipulare!
La mine e destul de frig cu caloriferele reci, laptop si frigider.

| Bula a răspuns (pentru LaviniuA):

Vei vedea turturi pe laptop.
Pastreaza-le pentru vara!winking

| Simpatic a răspuns:

Iarna calduroasa nu prea are cum sa fie, fara zapada in anumite zone se poate, ca e o iarna mai tarzie da asa este.
Mie imi e ca iar dau 800 de lei /luna numai la gaz, cat mai dau la intretinere si masina? si ma ia cu "frezoane" ca pe doamna asta:

https://www.youtube.com/watch?v=JHhuZoCkB4E

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred ca va fi calduroasa. Apoi, eu sunt de acord cu userul Bula.Doar pentru ca pe voi va chinuie primarul asta nu inseamna ca nu exista incalzirea globala ca parte a fenomenului de schimbari globale climatice.Iti recomand sa urmaresti niste documentare despre asta cand ai chef/timp.

| Catrice a răspuns:

E noiembrie, e toamna încă...

| NLS a răspuns:

Nu stiu cum e in Ro, locuiesc in Germania, mi-am schimbat de curand centrala, si se pare ca n-a fost reglata bine, ca am caloriferul cald doar la baie, si doar in unele dimineti.
Noroc ca apa calda face.

In camera ma descurc cu PC-ul deocamdata.

Ziua sunt +10 grade afara, noaptea aproximativ +3.

| Airbus2000 a răspuns:

Nup, mie imi e frig. :0
Unde faci plaja?

| LaviniuA explică (pentru Airbus2000):

La mine acasa laughing si afara pe banca atat cat nu bate la ochi

| Airbus2000 a răspuns (pentru LaviniuA):

Si nu te vede lumea? laughing

| LaviniuA explică (pentru Airbus2000):

Care-i problema mai sunt oameni in tricou cand e cald.