| agirll a întrebat:

Hei TPU
Mi-am pierdut carnetul de note adica nu il mai gasesc poate daca il voi mai cauta il bvoi mai gasi,,,dardaca nu il gasesc oare are ceva? Mi-e cam rusine sa-i spun dirigintei.big grin oare ce sa fac, ca sa pot avea unul nou?

Funda pentru cel mai inteligent raspunsbig grin

Scuzati categoriabig grin

Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| MeridaOcean a răspuns:

Nu are nimic daca nu-l mai ai, nu esti primul nici ultimul elev care i se intampla asta laughing Daca chiar nu-l mai gasesti, iti poti cumpara unul nou de la librarie, costa maxim 3-4 lei.Nu trebuie sa-ti fie rusine, cred ca si diriginta ta a mai avut elevi care si-au pierdut carnetele, nu? Dupa ce-l cumperi, poti s-o rogi pe doamna diriginta sa-ti treaca toate notele din anul trecut (ca sa ai ceva in carnet ca amintire macarbig grin). sper ca te-am ajutat happy succes!:*

8 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Eu din clasa a 4-a nu mai am carnet de notelaughing)
Mi s-a udat odata cand mergeam prin ploaie, si mai tarziu s-a apucat un catel sa-l mestecelaughing
De atunci n-am mai avut carnet si dirgintele meu nu mi-a facut crize(sincer, cred ca se bucura ca are mai putine note de trecut)...si parintii mei nu prea sunt interesati de note, doar de mediile anualebig grin

| Brookee a răspuns:

Buna. Colega mea de clasa si-a pierdut carnetul de note, insa nu a anuntat-o pe dirginta si pur si simplu si-a cumparat altul. Desigur diriga a observat ca are carnetul diferit fata de noi ceilalti, deoarece difera carnetele date in scoala si cele cumparate din librarie, insa nu i-a taiat capul. Atatia copii isi pierd carnetul. Pur si simplu i-a altul de la librarie, iti ceri scuze pentru situatia neplacuta si esti mai atenta data viitoare
P.S incearca sa gasesti un carnet care este asemanator cu vechiul tau carnet si nu ma refer la coperta, ci ma refer la ordinea in care sunt scrise materiile

| DeathLord93 a răspuns:

Lasama te rog ca eu l-am pierdut acum 10 minute pe strada si aveam in el toata situatia scolara din clasa 9 pana intra 12a in care sunt acum note vize anuale nushce o sa fac dar cred ca nu e asa mare necazu laughing

| agirll explică:

Voi*

| agirll explică:

Multumesc tututor pentru raspunsuri...'va-s da tututor funda dar nu pot big grin Mersiii inca odatabig grin

| pioneeraudio a răspuns:

Pai ai doua solutii:
1: ori in cauti in continuare
2: poti sa mergi la o librarie sa iti cumperi un carnet nou. ( gimnaziu-liceu)
Referitor la rusine: pentru ce sa iti fie rusine sa-i spui dirigintei ca ti-ai pierdut carnetul de note?
Eu personal mi-am pierdut carnetul de note de vreo 3 ori intr-un an scoalar, deci? funda?

| NoHope10 a răspuns:

Pai mergi si iti cumperi de la librarie unul nou.Ca sa nu zica nimic diriginta ta ii zici sa iti treacadoar mediile din anii anteriori si ii spui ca ai spalat ghiozdanul in care era si carnetul.Si gata

| onecolorfulldream a răspuns:

Carnetele de note le poti cumpara si de la librarie.deci daca nu iti vei gasi carnetul, poti sa te duci la librarie sa-ti cumperi unul nou. apoi il vei completa cu datele tale (prima pagina) si s-a rezolvat.