| mra2006 a întrebat:

Dau funda! Va rog mult, sunt in clasa a 5 a și mi-am pierdut carnetul de note. Am auzit că trebuie plătită o suma de bani (sanctionare) și apoi poate fi cumpărat și dus la secretariat să îl vizeze. Dar, ce suma de bani? Daca vi s-ar mai întâmplat, dar nu în generala, ci în gimnaziu, ce ați făcut? Va rog mult! Îmi este și rușine... FUNDA!

Scuzați categoria!

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu se plătește nicio sancționare, stai liniștit. Carnetul trebuie plătit, în schimb, e vreo 10 lei din câte îmi amintesc. Poate o să ai nevoie și de o poză din aia de buletin, nu e cine știe ce, stai liniștit.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu e o problema, te duci la un supermarket si iti iei altul, de clasele 5-8, am patit si eu asta.
Ii lipesti apoi o poza, vorbesti cu diriga ta, ii dai carnetul ca sa il duca la director sa il vizeze si in ziua urmatoare ti-l aduce.

| Staind a răspuns:

N-am patit, dar nu e mare lucru. Se intampla. Asa ca nu te mai stresa aiurea. Te duci la secretariat, le zici ca l-ai pierdut si aia e. Iti spun ei ce ai de facut. Nu-ti taie nimeni capul.
Iar legat de banii aia, nu cred ca e o suma imensa.
Relax.