| liceu a întrebat:

Stiti ceva jocuri pe care le-as putea face, sau noi la bloc nu mai stim ce sa ne jucam. Ne puteti spune niste jocuri faine, dar nu dinalea gen: ascunsa, prinsa,. ca de astea suntem satuli. sa niste jocuri cae sa le facem din hartie sau alceva. mentionez varsta( 12-15 ani). mersi funda+vot

4 răspunsuri:
| SexyFrumushika a răspuns:

Pe internet iti recomand friv 1, 2, 3, 4, 5 este pe categorii, iar afara adevar provocare sau procente, iese ursul din barlog si ramana cotorog alle alle aici un copil trebuie sa stea intr-un loc numit vizuina si sa zica exact replica de sus "iese ursul din barlog si ramana cotorog alle alle " si va va alerga intr-un picior, dar are voie sa schimbe picioru de 3 ori dupa il luati la suturi sau fantana in care trebuie sa inchizi ochii iar mai multi te ating si te intreba aici acici? dac zici da te va saruta pe mana obraz

| liceu explică (pentru SexyFrumushika):

Imi poti exlica mai bine jocul cu iese ursul din barlog si raane cotorog? ca mi se pare interesant

| SexyFrumushika a răspuns (pentru liceu):

Pai dupa ce spune cuvantul asta va alearga pe voi intr-un picior iar daca nu zice alle alle il luati la suturi pai are voie sa-si schimbe picioru de 3 ori daca dua il mai schimba il luati al suturi! daca nici atunci a 3 oara nu va atinge peniciunu intra la tunel adica voi veti alinia la rand si va alerga normal paralel u voi iar voi trebuie sa ii dati suturi!

| AdiAdrian1995 a răspuns:

Lapte grosbig grin sau este jocu acela cu raul lacuri flori orase etc. in care alegeti o litera din alfabet si fiecare trebuie sa spuna un rau o apa etc.