| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Voi credeti ca exista prieteni adevarati?

20 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Am crezut, dar m-am inselat. Mi-am promis mie insumi ca de acum inainte nu o sa mai fiu asa de naiv. Pentru mine cuvantul prieteni nu mai exista.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru Mayhem666):

Dar exista cuvantul gemeni, nu?
Imbratisare? happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Da, la ambele happy

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Doar pentru ca, nu ai avut parte de astfel de prieteni iti faci promisiuni cum ca, sa nu mai fii naiv? Ai grija la cine este in jurul tau deoarece niciodata nu stii cine te invidiaza pe la spate iar cand e in preajma ta se da bine pe langa tine.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Există dar sunt destul de puțini si rari pe de-asupra.

| NAT0 a răspuns:

Tu eşti prietenul meu adevărat. :X

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru NAT0):

laughing
Eu am pus intrebarea, dar am sters-o din greseala.
Sunt fata. laughing))

| NAT0 a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Atunci tu eşti prietena mea adevărată de la grădiniţă.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru NAT0):

Ce drăguţ, nu ştiam. laughing

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Eu una nu mai cred, dupa ce s-a intamplat.
straight face

| asuari a răspuns:

Eu nu cred in prieteni adevarati. de ce? fiindca oamenii sunt doar niste marionete. Daca ai bani le poti controla cum doresti, dar daca nu ai mai avea acele persoane nici nu te-ar baga in seama. deci : ele nu exist cu adevarat. Daca cineva ma intreba asta acum aproximativ un an as fi spus big grina! dar s-a schimbat totul de atunci. Acum prieteni ii consider doar pe; Dumenezu (zeitatea normal) si Gandul meu (in care am incredere mereu). Asta este doar parerea mea, tu poti sa ai alta si ma poti face si pe mine sa cred in acesti prieteni adevarati.

| LolaMona a răspuns:

Nu știu, poate, tu ce crezi?

| TheSpell a răspuns:

Cunosc zeci de cazuri în care cei mai buni prieteni acum se urăsc de moarte.
Deci nu, nu cred.

| nuestenimic a răspuns:

Normal ca exista asta trebuie sa-i alegi tu sa vezi cine e prieten adevarat si sa vezi in cine poti sa ai incredere si eu din cati prieteni am doar unul care este prieten adevarat dar sa stii cand totii pleaca si se feresc de tine sau cand au numai nevoie de tine aia nu sunt prietenii si doar unul se va intoarce si te va ajuta la nevoie ala e prieten adevarat

| TFKatarina a răspuns:

Da,eu personal am o prietena pe care o cunosc de 6 ani de zile.Ne-am mai certat ce-i drept, dar mai mult de maxim 2 zile n-am stat despartite happy

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru TFKatarina):

6 ani de zile...
Si eu am avut.
Dar m-a lasat balta. straight face

| TFKatarina a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Poate o sa gasesti pe cineva caare n-o sa te lase balta odata si odata happy

| Ɗєℓυѕιση a răspuns (pentru TFKatarina):

Sper.

| TFKatarina a răspuns (pentru Ɗєℓυѕιση):

Fii optimista big grin
Viata e frumoasa si scurta, n-ai timp de tristete.Gandeste-te ca asa va fi si asa va fi! happy

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Da exista