| Andreea_4752 a întrebat:

Hei! vreau să cumpăr de pe acest site http://vmzona.com/. Cat o să mă ducă taxa de transport? Voi plăti ceva, în afară de cele cumpărate?

1 răspuns:
| Adina981 a răspuns:

"Stimaţi clienţi, comenzile făcute VINERI după orele 18:00, SÂMBĂTĂ, DUMINICĂ şi în zilele de sărbători, se EXECUTĂ în prima zi lucrătoare care urmează şi se PRIMESC în a două zi. Comenzile făcute în zilele de lucru după orele 18:00, se EXECUTĂ în ziua următoare şi se primesc în ziua a două. Doar comenzile rapide (CARE SUNT VALABILE NUMAI PENTRU SOFIA) se execută imediat, dar după o precizare suplimentară la telefonul 07017267. Livrarea comenzii se face în cadrul unei perioade de 72 de ore după confirmarea acesteia din partea agentului nostru. Agentul nostru vă poate suna în termen de 48 de ore, după ce aţi făcut comanda.

Pentru ca comanda dumneavoastră să fie livrată în timp şi fără probleme, este necesar ca în câmpul „Particularităţile comenzii" să introduceţi o perioadă de timp cât se poate mai mare, în care veţi fi disponibili să-o primiţi. Vă recomandăm să introduceţi două perioade de livrare diferite, între orele 10 şi 18.

Introduceţi perioada de timp cea mai convenabilă pentru dumneavoastră de primire a mărfii comandate, precum şi dacă mai aveţi alte cerinţe cu privire la comanda şi livrarea mărfii.

În termen de 7 zile după primirea mărfii, clientul are dreptul s-o restituie sau s-o schimbe, numai dacă sunt respectate următoarele condiţii:

-Să fie menținut aspectul comercial al mărfii (marfa să nu fie ruptă, zgâriată, purtată, spălată, călcată)

-Nu se observă defecte, din cauza utilizării incorecte.

-Ambalajul original, materialele de consum şi accesoriile, dacă au existat în pachet, să fie menținute.

-Cheltuielile de transport pentru restituirea mărfii sunt pe contul clientului.

(Dacă marfa va fi schimbată, clientul plăteşte 2 taxe de curierat pentru transportul mărfii în ambele sensuri).

-În zilele de duminică şi în zilele de sărbători naţionali NU se efectuează livrări."
scria la livrare. Succes :*