| AdeVero12 a întrebat:

Hei! vreau si eu cele mai infricosatoare povesti de groaza... dar infricoasatoare rau de tot. Funda povestii celei mai "frumoase"!

Răspuns Câştigător
| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Daca cititi aceasta poveste s-ar putea sa vi se para SF dai reala, chiar mie mi santamplat...deci,eu si cu o prietena am devenit brusc interesate de magie. fara vreun motiv anume, pur si simplu dintrodata.Am inceput sa studiem si sa citim, ne interesa in mod special
magia neagra, necromantia si demonologia(adica cele care se ocupa cu invocarea mortilor si a demonilor). Ne descurcam destul de binisor si neam zis ca am vrea sa incercam ceva nou, si ce nea venit noua in minte, sal invocam pe Lucifer, unul dintre cei mai periculosi de-
moni care au existat vreodata.Am reusit cu brio sal invocam, dar povestea incepea sa ia o intorsatura mai putin placuta cand demonul a inceput sa tot incerce sa se razbune pe noi(inca n-am gasit motivu).
Intro dimineata ma pregateam sa plec deacasa ca sa ma intalnesc cu prietena mea.Am intrat in hol, langa oglinda.Tocmai vroiam sa ies din casa cand am simtit deodata doua maini reci si foarte puternice cum ma strangeau din spate, de gat.Cred ca nu-i nevoie sa
mentionez cat de tare m-am speriat, mai ales ca mainile strangeau tot mai tare pana cand incepeam sa raman fara aer. Fara sa vreau am miscat ochii spre iglinda.Ma vedeam, e adevarat, dar se presupunea ca in spatele meu ar fi trebuit sa fie cineva care ma strangea de
gat, nu? Ei bine in spatele meu nu era absolut nimeni.Pentru ca eram obisnuita cu chestii din astea mai "dark" mi-am dat seama din prima ce se intampla si ce era in spatele meu.Ma strans de gat tot mai tare pana cand s-a oprit brusc, tocmai cand credeam ca mi-a sunat ceasul.
Am cazut pe jos si atunci o intrat in casa prietena mea care ma asteptase prea mult si a venit sa vada ce sa intamplat.Cand o intrat in casa so socat. Din gura imi picura sange.Am stiut amandoua ce se intampla.Treaba era grava, dar nu sa mai intamplat nimic o vreme
destul de indelungata.Nu mai banuiam nimic, credeam ca totul se sfarsise, pacat ca m-am inselat.
Stateam intr-o seara in fata oglinzii, prietena mea ramasese peste noapte la mine.Ma periam si am putut sa vad, deodata, clar cum imaginea mea din oglinda slabea si pierdea din culoare.Mam speriat, am crezut ca halucinez, totusi tot ce era in oglinda, in jurul meu se
vedea perfect.Am intrebato pe prietena mea daca observa ceva ciudat la imaginea mea din oglinda si am fost surprinsa cand am vazut-o uitandu-se socata.Mam intors nedumerita spre oglinda.Nam putut sa-mi stapanesc un tipat de groaza cand am observat ca imaginea mea
nu aparea absolut deloc in oglinda desi eu stateam exact in fata.In fine, am inceput sa ma cam obisnuiesc sa dorm in camera cu demonii.
Acum o saptamana am fost singura acasa m-am pus la calculator ca sa mai vorbesc cu prietenii...cand simt din spate cum cineva/ceva se apropie de mine.Mam intors si n-am vazut nimic.In schimb am auzit o voce groasa si foarte puternica strigand la mine: "Adri nu
mai fugi, n-ai cum sa scapi, stii ce te asteapta!".

| AdeVero12 explică (pentru asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm):

Foarte interesant, dar nu prea m-am speriat. am sa incerc sa trezesc si eu un demon happy am sa mai studiez demonologia chiar foarte interesant!

| curlyhair a răspuns (pentru AdeVero12):

Doamne iarta-ma![laughing asa reactionez eublushing]Cum sa trezesti un demon:O?!
Sa-mi spui si mie daca ai incercat, si daca ai reusitbig grinSunt foarte curioasabig grin.

| AdeVero12 explică (pentru curlyhair):

Eu nu incerc, frate, nu ma bag in chestii pe care nu le cunsoc laughing trezeste tu un demon daca esti asta curioasa rolling on the floor

8 răspunsuri:
| Dan1989P a răspuns:

Buna.Nu stiu daca povestea pe care o sa ti-o zic este asa de infricosatoare.Cativa ani mi s-au intamplat niste lucruri pentru mine chiar foarte infricosatoare.De exemplu acum cateva luni am vazut ceva ce pe mine m-a socat : venisem cu copilul de la tara si eram destul de obosit dar eram lucid (asta jur)si dupa ce a adormit baiatul am vazut o femeie inalta, supla si cu parul blond.Eram mai mult decat socant pentru mine.Era sotia mea, si sunt mai mult decat sigur ca este ea, dar dovada ca exista o fiinta supranaturala este faptul ca si altii au vazut-o.Toti au zis ca sotia mea era in casa dar eu le-am zis ca ea este decedata de 4 ani.Mereu o simt langa mine, o simt incercand sa ma atinga, dar nu putea si eram dezamagit ca nu am putut sa o protejez mai bine.Toti au zis ca am facut tot ce era posibil pentru a o proteja si ca mereu o iubeam si o pretuiam cat trebuia. Dar ceea ce ma supara este faptul ca si fiul meu o vede si o simte.Mereu ii zic lui Dumnezeu sa il lase pe el in pace si ma poate chinui pe mine oricat vrea dar sa il lase in pace deoarece este un copil.Mereu regret faptul ca nu am apucat sa ii zic cat de mult o iubesc dar faptul ca nu doar ea isi face prezenta in casa mea ma enerveaza. Dar imi pare rau ca am intrat in atatea detalii dar trebuie sa stii despre ce este vorba...

| AdeVero12 explică (pentru Dan1989P):

Este destul de ciudat.incearca sa faci spiritism.nu stiu...nu prea cred in fantome happy

| Dan1989P a răspuns (pentru AdeVero12):

Nu vreau sa fac spirtism.Nici eu nu prea credeam in fantome dar de cand a murit ea nu mai stiu nimic...

| AdeVero12 explică (pentru Dan1989P):

Probabil ai fost foarte afectat de moartea ei, si ai intrat intr-un fel de depresie...

| Dan1989P a răspuns (pentru AdeVero12):

In fine, nu mai conteaza. A trecut...