| KiDd_Florii_1994 a întrebat:

Heii... aș vrea și eu niște niște statusuri mai noi!
Fundița celui mai bun răspuns!

5 răspunsuri:
| betty678 a răspuns:

1.Eu nu sunt lift sa ma cobor la nivelul tau.
2.Viata noastra este o carte, iar dragostea este cea mai frumoasa pagina din ea
3. Dintre toate zilele pierduta este aceea in care nu ai ras.
4.Inimia are motive....pe care mintea nu le intelege.
5.In dragoste si vise nu exista "imposibil"
6.Chiar si cea mai ranita inima - poate fi vindecata!
7.Atentie aceasta fata este doar pentru unul
8.Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu.
9.Nu ma suporti? Ia-ti draga, un scaun si asteapta sa imi pese.
10.Un barbat se indragosteste de ceea ce vede, o femeie se indragosteste de ceea ce aude
11.Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara
12.Sunt acum, unii ma vorbesc. Nu stiu sigur daca sa îi ignor sau sa îi plesnesc
13.Nu sunt perfecta! Stiu am o gramada de defecte, dar nu am obligat pe NIMENI sa ma accepte
14.Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta
15.Raman impacata cu gandul ca intr-o zi o sa-ti vina randul
16.Nu avem dreptul de a consuma fericire fară a o produce
17.Nu sunt perfectă. Nu am fost și nici nu voi fii, pentru că asta e ceea ce suntem noi - oameni
18. Durerea te face mai puternic, frica te face mai curajos, si suferinta mai intelept
19.Cine nu stie sa aprecieze lucrurile mici, nu este demn de cele mari
20.Nu contează în ce manieră ne-am împrietenit. Contează că suntem de nedespărțit!
Ti-am dat cateva din ce imi aduc aminte dar eu le iau cand am nevoie de pe site-ul http://statusbun.com/? cat=7 intra aici si le ai grupate dupa categorii. Sper ca te-am ajutat!

| Florrentina14 a răspuns:

Hey happy Uite cateva aici. Daca consideri ca sunt bune, poate ma rasplatesti cu o fundita! happy

"Mintea rece gândește, în schimb inima ta caldă simte..."

Doi prieteni privesc o fată mergând pe stradă. - Mă frate ce bună e, ai văzut ce fund fain are?! - Nu m-am uitat, eram ocupat uitându-mă la zâmbetul ei!

Cu cat inavat mai multe despre oameni cu atat incepe sa-mi placa mai mult cainele meu!

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Mi-ai definit destinul cu iubire si valoare
Ideea ca te am pe tine ma mentine in picioare.

♥Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu...

ღஜ♥ Voi invatsa sa traiesc fara tine ♥ Si o sa ma gandesc de acum mai mult la mine ♥ Tu apartii acum de timpul trecut ♥ Vreau sa te uit. ♥ ™ ღஜ

~vreau; x cE`i aL meu` sa fie aL meu~,~ Nimeni sa nu iubeasca cE iubesc eU; x~

Fiecare inima are podul ei cu vechituri, pe care nu se indura sa le arunce niciodata, dar le scutura din cand in cand.

Nu e in toate mintile, e doar in mintea ta!

Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe…

Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi… trage si impinge.

Sunt doar un visator, intr-o lume plina de iluzii.

Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: "Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?"

Căutăm ceea ce fuge de noi și fugim de ceea ce ne caută

Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca iti este frica

Baietii trebuie tinuti în puf. Puff o palma, PUFF un pumn!

Dacă vreodată mă-ta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei.

Okey..ma opresc aici..Paa :**

| Nico9 a răspuns:

O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte, 1000 de ganduri in 2 cuvinte!

Si exista mereu un : "Am nevoie de tine" in spatele cuvintelor "Sunt bine".

Atinge-i inima, nu corpul... Fură-i atenția, nu virginitatea... Fă-o să zâmbească, nu să plângă!

Când iubeşti pe cineva, merită să lupţi pentru el, indiferent ce şanse ai.

Inima are motive, pe care mintea nu le intelege!

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Sa fii fidel nu inseamna ca esti prost - inseamna ca esti suficient de matur sa stii sa apreciezi ce ai!

Adorm in fiecare noapte cu gandul la ea. Din vise nimeni nu mi te poate lua. Acolo esti cum vreau eu si doar a mea. Pacat ca nu pot schimba cu vise - realitatea

♥Mi-e dor sa visez in doi

♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"

♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!

♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o

♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥

♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?

♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept.

♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

ღஜ♥ Voi invatsa sa traiesc fara tine ♥ Si o sa ma gandesc de acum mai mult la mine ♥ Tu apartsii acum de timpul trecut ♥ Vreau sa te uit. ♥ ™ ღஜ

♥Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

♥Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

"Si Va Plange Neincetat, dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji.

Funda?

| carminutza a răspuns:

Bună! Uite aici cateva statusuri :
Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea mea vine cu ei.
Am tot respectul pentru băieții care nu își ascund sentimentele și nu spun "te iubesc" rânjind după altele

Un gand: Când cel mai bun prieten te părăseşte, nu plânge! Închide-ţi lacrimile în cel mai ascuns colţ al inimii, numit "uitare"...

Invat sa las sa plece pe cei care nu mai vor sa mai ramana, invat ca iubirea adevarata se intoarce de una singura, umilita, schioapa, diforma si ranita, dar fericita ca a revenit acasa.

| prettygirlXO a răspuns:

Dacă viaţă-i crudă, o pun pe grătar!
" Nu furati! Parlamentarii nu suporta concurenta! "
Zboara puiule sau te zbor eu!
Nu te pune cu idiotii.te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta!
- Tanar, chipes, cu bani multi si masina scumpa caut statusuri hazlii.
- I love you… I need you…I like you…I vrea tu.