| anonim_4396 a întrebat:

Heii, TPU la Romana am de despartit orice text de 15 randuri in silabe fiecare cuvant da-ti vreun site sau ceva sa pot desparti cuvinte in silabe nu ca nu stiu dar nu prea am chef. Funda+vot

7 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Ma laughing)))...cum sa te invat eu pe tine, in primul' rand nu cred ca exista un astfel de site pentru ca acei copii de pe clasa 1 sau a 2-a nu stiu sa intre asa bine pe internet.Imi aduc aminte cand eram mic,tot prin clasele astea doamna invatatoare ne punea sa tinem mana sub barbie si de fiecare data cand rosteam un cuvant atingeam o data sau de mai multe ori cu barbia mana, ei, atunci se forma o silaba.Incearca si tu,incearca de ex cuvantul "monetar",desparte-l si vei vedea ca,mo-ne-tar, la fiecare consoana, adica "m","n" si "t" vei atinge cu barbia mana. Tine mana aproape! laughing Bafta!

| Λndrei a răspuns:

Las-o sa se invete singura, nu-i da totul dea gata! E mai bine sa stie ea.

| anonimabubulina a răspuns:

Stiu mai dar imi e lene sa despart vreo 200 de cuv in silabe, sincer ce naiba!

| anonimabubulina a răspuns:

Bai frate nu intelegi ca stiu numai un prost nu stie sa le faca dar totusi am si eu niste probleme si sincer de despartit in silabe ca laclasa intai nu amchef acum

| anonimabubulina a răspuns:

Da stiu mai dar ce nu intelegi ca nu am timp si chef

| ℓαℓу1999 a răspuns:

Da.mi ca ti le fac euwinking

| ℓαℓу1999 a răspuns:

Dar este foarte usorwinking