| thisissolawl a întrebat:

Heii, vineri voi pleca la Barcelona cu, compania Wizz Air. Vreau sa imi iau laptop-ul cu mine, dar vreau sa imi mai i-au un rucsac ceva. Intrebarea e : Pot urca cu geanta de la laptop si rucsacul in avion? S-au trebuie sa am doar geanta de laptop sau rucsacul? multumesc puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| Gabitech a răspuns:

In mod normal trebuie sa ai una singura, (bagaj de mana) daca pleci cu inca cineva da-i sa iti tina geanta cat treci de punctul de control. Eu am trecut de multe ori cu 2 genti si nu au zis nimeni nimic...nu tine de wizz tine de politia de frontiera daca stramba din nas sau nu. Nu uita sa nu ai recipiente mai mari de 50 ml. (gel, parfum, orice altceva pentru ca ti le opresc acolo). in speranta ca ti-am putut fi de ajutor, te salut cu respect happy

2 răspunsuri:
| Gabitech a răspuns:

Am uitat sa iti precizez ca depinde de multe ori daca ai 2 bagaje cat de mari sunt ele. De obicei 1 bagaj de mana nu trebuie sa depaseaza 10 kg, si o dimensiune de vreo 25X50 cm ..sau ceva de genul era, oricum o sa vezi indicatie la aeroport, daca ai 2 borsete automat treci cu amandoua, daca ai geanta de laptop si borseta iar nu e problema, daca ai geanta de laptop si rucsac in cazul tau, depinde si cat de mari sunt amandoua. ti-am spus de multe ori nu spun nimic dar nu te baza pe asta. poate la intoarcere dai de un prost de vames care stramba din nas si stai sa iti bati capul cu el. So, ori mai cauti o persoana sa ti-l tina ori incerci sa le inghesui pe amandoua intr-una. happy

| dragondews a răspuns:

Da.De ce sa nu ai voie cu Laptop-ul? Securitatea din aeroport iti vor verifica lucrurile cu detectorul de metale si razele-X.
Atat timp cat ai telefonul inchis si laptopul are Bluetooth-ul si modulul WiFi inchis, nu ai de ce sa iti faci probleme.