| qwertyuiopasdfghjkl1234567890zxcvbnm a întrebat:

Heiii TPU! Am o problemă, nu mă lasă să-mi accesez contul de facebook, când îmi scriu parola îmi apare asta
Nu mai poţi trimite cereri de prietenie timp de 14 zile
Numerous people have indicated that they’ve received requests from you and don’t know you.
We understand that you’re trying to add friends on Facebook, but Facebook is for connecting with people you know personally, not strangers.
If you continue to send friend requests to people you don’t know, you could be permanently blocked.

I understand that sending friend requests to people who don't know me could cause me to be permanently blocked.

Why am I blocked?
Vă rog din suflet ajutați-mă și spuneți-mi care este problema!

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Deci în primul rând nu e nevoie să te îngrijorezi pentru că nu e nimic grav.
Am sa îţi explic.
Deci eşti blocat pentru 14 zile.

De ce?
Pentru persoanele cărora le-ai trimis cereri de prietenie au spus că nu te cunosc în realitate.

Ce înseamnă asta?
Probabil că ai observat că atunci când accepţi sau nu o cere de prietenie te întreabă dacă (,) cunoşti acea persoană şi în realitate.

Acolo îţi spune că Facebook este făcut pentru a menţine legătura cu persoanele cunoscute nu cu străini.
Şi mai zice că dacă vei continua să trimiţi cereri de prietenie persoanelor pe care nu le cunoşti vei fi blocat definitiv să trimiţi cereri de prietenie.

Şi nu îţi face griji, după 14 zile totul va fi ca înainte şi vei putea trimite din nou cereri de prietenie.

1 răspuns:
| adrian99th a răspuns:

Esti blocat pentru 14 zile(au fost 30)am patit-o si eu si inca cateva mii de oameni!
deci o sa se deblocheze peste 14 zile