| ionutyoyo a întrebat:

am o problema...cand mam cinectat pe facebook mi-a aparut mesajul.
"Do you know the people you're sending friend requests to?
You've been sending friend requests to people who don't know you.
Facebook is a place for connecting with people you know well, like:
.Family
. Classmates and coworkers
. People you know personally

(aici imi cerea sa bifez) I understand that if I send friend requests to people who don't know me, I could be blocked."

e de rau? ce trebuie sa fac, am bifat si mi-a aparut toata lista de prieteni si niste bifari pe ele...ce TRE SA FAC? E DE RAU? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Crin51 a răspuns:

Nu e chiar de rau... acolo iti semnaleaza faptul ca ai adaugat prea multe persoane, cu care nu ai o legatura relevanta(liceu, locatie, loc de munca), si te crede un fel de spammer, sau unul care adauga prieteni fara un temei(adica FB-ul crede ca nu ai niciun fel de legatura cu acei oameni). Daca mai continui in felul asta o sa-ti blocheze/suspende contul. Cam asta e povestea happy

| ionutyoyo explică (pentru Crin51):

Aha si daca dau next si nu debifez niciun prieten nu se intampla nimic? daca imi ras si la sata iti dau FUNDA

| Crin51 a răspuns (pentru ionutyoyo):

Nu se intampla nimic. Dar daca din aia iti da vreo-unul ca nu te cunoaste iti suspenda contul 7 zile.

| ionutyoyo explică (pentru Crin51):

Mersi...