| cristiana1234 a întrebat:

Hello imi spuneti va rog niste animeuri cu sange gen mirai nikki, Higurashi no naku koro ni, another, deadman wonderland DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Pa, unul care mie mi-a placut a fost Hellsing, dar mi-a placut mult mai mult Hellsing Ultimate, este ova, are 9 ova pana acum, si o sa apara si a 10a dar nu stiu cand, este excelent, si no censurewinking eu l-am vazut fara cenzura pe youtube, si cand zic cenzura, ma refer la faptul ca sangele pare sange, nu sunt doar niste pete rosii, si creierul cand este strivit arata a creier strivitwinking
Altceva bun, actiune, moarte, inteligenta, etc ar fi Death Note, este a 8 a oara cand ma uit la el, si niciodata nu ma satur, mereu gasesti chestii noi daca te uiti atentwinking
Hight School Of The Dead, putin ecchi, dar ceva gen Hellsing Ultimate cand este vorba de sange, creier, etc, pacat ca are decat 13 episoade, dar merita vazut, eu inca ma rog sa apara sezonul 2, se svoneste, sau se zvonea ca apare anul asta cam pe 9 mai manga in japonia, deci peste 1 luna, 2, 3 dupa manga trebuie sa apara si anime-ul:X

16 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Phantom: Requiem for the Phantom, ChäoS; HEAd, Gantz, Elfen Lied, etc

| andreigroza19 a răspuns:

Wolverine,soul eater, bleach
si altele de pe http://www.animekage.com/
si
http://anime.kage.ro/

| ParadiseCaroline a răspuns:

Elfen Lied e anime'ul meu preferat.MERITA VAZUT! Are violenta dar poverstea din spate e geniala. Daca o sa il vezi sa imi spui daca ti-a placut.Eu l-am vazut in 2 zile, are doar 13 episoade si astept un nou sezon dar nu cred ca se va intampla.(si jigoku shoujo e bun).

| cristiana1234 explică (pentru ParadiseCaroline):

Am vazut Elfen lied, si jigoku shoujo sezomil 1, 2, 3

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru cristiana1234):

Care ti-a placut mai mult? Ai vazut toate sezoanele de la jigoku shoujo?

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru ParadiseCaroline):

Uita-te la Perfect Blue e genial.(phihologic)

| cristiana1234 explică (pentru ParadiseCaroline):

Da le-am vazut pe toate si cel mai frumos au fost finalele de la sezoanele 2 si 3 dar inceputurile au fost cam plictisitoare am plans o ora la sfarsitul sezonului 3 dar persoanele nevinovate merg in iad a devenit cam nedrept. tu leai vazut pe toate?

| cristiana1234 explică (pentru cristiana1234):

Sti unul mairealist?

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru cristiana1234):

Da, la fel ca tine sesonul 2 si al 3lea au fost mai bune.Am plans cu lacrimi la sfarsitul ambelor sezoane cand Takuma era nevinovat la fel si Yuzuki si povestea ei.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Daca nu vrei ceva violent si vrei ceva mai realist uita-te la Paradise kiss sau Nana( am plans la ambelelaughing)

| cristiana1234 explică (pentru ParadiseCaroline):

Prin realist vreau sa spu ca sngele sa para sanse nu suc de rosi

| Kepky a răspuns (pentru cristiana1234):

Incearca pe bakabt la sectiunea horror, daca doresti, iti trimit eu lista deoarece am cont acolo si nu mai trebuie sa astepti 6 zile sau saptamani.ori cat se asteapta pentru a putea downloada.

| cristiana1234 explică:

Dau 3 funde (si da stiu ca nu pot dar sunt disperata)

| smecheru24 a răspuns:

Naruto Shippuden, cauta pe animekage

| cristiana1234 explică (pentru smecheru24):

Sunt la zi cu episoadele din naruto

| Ily_Eli_1996 a răspuns:

Frate daca tot e sa vorbiti de animeuri gen mirai nikki va rog sa imi sugerati o lista care sa aiba animeuri ce seamana identic la tema cu mirai nikki caci acel anime este cel mai bun de acel gen.