| AlexanderChristianFenty a întrebat:

Acum cateva zile am jucat tabla ouija, am crezut ca e doar o alta tampenie, si strategie de marketing! la intrebarea daca este cineva, mi sa raspuns ca da si ma bufnit rasul, iar dupa mi-a cazut paharul. Din acea seara, mereu am senzatia ca sunt urmarit, aud tot felul de voci ragusite. Ce as putea face? P. S.: sunt ateu, nu ma luati cu biserici si popi

Răspuns Câştigător
| Cruceru_Daniela_1998 a răspuns:

E greu de spus ce s-a intamplat, din experienta trebuie sa vb cu ele si sa cadeti la o intelegere, de multe ori am jucat tabla ouija. acea tabla e o poarta deschisa pentru spirite, insa trebuie sa ai grija pentru ca sunt si demoni care nu pleaca asa de usor doar daca faci o exorcizare a casei dar pentru asta iti trebuie un expert care a mai facut de nenumarate ori aceasta treaba

51 răspunsuri:
| Ovidiu a răspuns (pentru fuzzer):

Aleluia. Hai... ma lasa-ti.

| Muntean_Raul_1982 a răspuns:

De obicei cand lucrezi cu asa ceva ti-ai pus un demon in casa, ai noroc daca gasesti un demonolog sa te ajute, am auzit ca demonii te pot afecta chiar si corporal.

| zkkluz a răspuns:

Trebuie doar sa spui la revedere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mai spun ce s-a intamplat cand am jucat eu ouija cu cea mai buna prietena.c si asa nu vreau sa fiu considerata nebuna laughing

| Drxx_Mitrut_2000 a răspuns:

Pai si am auzit lucruri din astea sunt mai multi pasi ca un demon sau un spirit sa plece de tine!
1. Nu ii arata ca tie frica...
2. Nu il enerva, ca faci mai rau.
3. Daca te-ai jucat ai intrerup mana de pe pahar sau... Si atunci un spirit se ataseaza de tine happy

| untu a răspuns:

Trebuie sa te rogi TATAL NOSTRU si te vei linisti si nu-tiva intampla nimic, dar daca te mai necajeste spiritul sau demonul rau, va trebui sa citesti cate 3 psalmi pe seara de la ora 00:00 din PSALTIREA sau de la BIBLIA ORTODOXA!

| Alexandra_Cristina_2000_qzLm a răspuns (pentru Simwwe):

Deci in primul rand nu demonii (Satan) sunt resposabili cu posedarile,ci reptilienii,cenusii,sau ingerii, nu va mai luati aiurea, si va rog fara comentarii cu ``psihopato``, ar trebui sa faceti un ritual de curatare cei neexperimentati, ca pot veni spirite rele...se face un ritual mai intai.cei ce vor sa o foloseasca, noi vorbim cu demonii gardieni prin tabla oujia...sau daca iti e frica cu asta foloseste pendulul

| Yleana a răspuns:

Ba copile laughing
Cum poti zice ca esti ateu daca crezi in spirite? Esti cam bipolar laughing
Una e sa nu crezi in Dumnezeu, alta e sa fii ateu, asa ca lasa prostiile si du-te la o vrajitoare sa iti sfinteasca casa, daca in preot nu crezi

| Mocanu_Cristina_2003 a răspuns:

Ai senzația ca ești urmărit pentru ca probabil chiar așa este, ai făcut ritualul de protecție înainte sau si mai important ai mutat paharul spre cuvintele,, la revedere" daca nu atunci acel spirit bun sau rău inca este in lumea noastra. Mai bine te.ai duce la un expert!

| Florin_Darius_1969 a răspuns:

Din moment ce esti ateu, nu ar trebui sa crezi nici in demoni

| ippantellas a răspuns:

Pai inseamna ca ai invocat un demon fara sa vrei si mie mi s-a intamplat SI VORBESC SERIOS SE VEDEA O UMBRA MARE CU COARNE SI OCHI ROSI nu mai jucati jocul ouija board puteti sa ajungeti sa fiti posedati si este un joc satanist si mai e o chestie nu o arde

| ippantellas a răspuns (pentru inimadeciocolata):

Este un joc satanist

| Balaita_Alexandra_2003 a răspuns:

Si eu am jucat acest joc chiar azi cu prietenii mei la inceput ne.am speriat pentru ca noi debia atingeam chestia aia!
Si spuneam repede la revedere...am facut asa de vreo5 ori
La o prietena iau cazut cartile jos dintr.o data!
Cred ca sa nu se intample ceva cu tine sa bei aghiasma sa te dai cu mir!
Si sa te rogi! Mai mult nu cred ca poti sa faci

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a răspuns:

Mai esti viu?

| RebelafaraNume a răspuns (pentru Cruceru_Daniela_1998):

Ai dreptate. Si cei care au experiente nu fac exorcizarea ca lumea dar e singura sansa

| Ecler145 a răspuns:

Get holy water.
Si rupe tabla in 7 bucati.
Da-i foc.
Stinge focul cu apa sfintita.
Si daca tabla se intoarce...
Esti bantuit pe viata :")

| Călin-Ghioc_Crenguţa_1982 a răspuns (pentru Alexandra_Cristina_2000_qzLm):

Da, corect, dar atunci care este sensul? Copiii o folosesc din teribilism, habar nu au ce fac, iar portalurile nu cred ca se deschid asa, la orice prost, cred ca e putin mai complicat. Oamenii folosesc asta sa poata vb cu cineva drag plecat din timpul asta, si ce iti ofera, vb cu altii si te trezesti conectat la extraterestrii.
Oricum suntem deja legati, poate mai legati ca inainte.

| Yassinasalan a răspuns:

Nu ai respectat regulile! Ai jucat singur! Nu ai voie sa joci daca esti ateu!
Acum ai nevoie de protectie! Puneti sare in buzunare, cand mergi sa dormi fa un cerc de sare in jurul patului! Intra din nou in joc Dar de data asta fa un cerc de sare in jurul tau! Negociaza cu spiritul sa te lase in pace! Imprastie sare in toata casa! Ai facut o mare prostie razand in timpul jocului! Cateva din reguli: - Nu lua mana de pe tabla si cursor
- Nu juca singur
- daca esti ateu, Nu juca
- Nu rade
- nu obliga spiritul sa iti raspunda, altfel il manii
-fii politicos
-Nu crede tot
-Nu lasa spiritul sa mute cursorul spre numere, paraseste jocul
- daca cursorul se misca pe tabla in forma de patru, inseamna ca un spirit puternic detine controlul
-daca tabla este aruncata in sus de pe masa, atunci inseamna ca ai un demon prezent in camera si prezent in viata ta
-Nu te panica
-Nu subestima tabla
-paraseste de fiecare data jocul mutand cursorul pe goodbye ( in caz de Nu esti lasat sa parasesti jocul, arunca sare pe tabla, fara sa iti misti mana care este pe cursor! Foloseste cealalta mana!
-in cazuri extreme, Nu distruge tabla, prin rupere sau spargere, altfel vei fi urmarit de spiritul tablei toata viata!
Poate unii o sa radeti de raspunsul meu, dar sunt practicant de Magie né agra Si Alba de 10 ani! Varsta de pe TPU nu e reala!

| Yassinasalan a răspuns (pentru Tatiana_Tani_1988):

E ateu Nu le are cu dumnezeu

| Yassinasalan a răspuns:

Tabla Ouija :
Reguli :
-nu iei mana de pe colturile tablei.
-spui adio si astepti sa spuna si spiritul alfel il poti chema in casa ta.
-nu spune niciodata :
-''Va/te conjung demonilor sa-mi raspundeti".
Modul in care se face e simplu dar ai niste lucruri de respecta si acelea sunt:
-lumanari(nu in pereche)
-sare(pentru protectie)
-sacrificiu(in caz ca spiritul invocat e furios)
-1-2-3... persoane(prima regula)
potiune speciala(liliac, soparla, sange, craniu de bou etc.)
Se face astfel:
-Puneti degetel pe coltul tablet toti odata doua degete il intrebati ce doriti el va raspunde probabil da nu sau nu stiu apoi daca treaba se complica si spiritul e nervos faceti un cerc cu sare si asteptati pana la 12 dupamiaza(din pacate).
ATENTIE NU LUATI MAINILE DE PE TABLA. FACETI TOTUL LA MIEZUL NOPTI>NU SUNT VINOVAT DE AVARIERILE VOASTRE>
*Yassin