| Ɗєℓυѕιση a întrebat:

Help;-;
Deci ( fara deci), sunt ragusita, si va trebui sa cant la un bal. Luni, sunt repetitiile, si trebuie sa cant si acolo. Cateva lucruri care ma pot ajuta? happy

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ceai cu lamaie,, daca bei de acum pana diseara, iti trece gatul.
Eventual consuma putina miere/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Pe cea cu miere, i-am spus-o eu!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am dat raspunsul in acelasi timp, parca nu era evident ca mierea face minuni/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Si oricum, informatia ta este nefondata, ca daca bei ceai de lamaie, a doua zi nu mai ai nimic. Produsele naturiste sunt mai sanatoase, insa efectul lor dureaza mai mult, decat in cazul unui antibiotic.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Depinde ce are, ca nu poti sa-i dai antibiotic daca nu e infectie, daca e doar rosu in gat, se rezolva cu ceai si lamaie,, doctorito

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Se rezolva, dar nu a doua zi, precum ai spus. Procesul este de durata.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ii amelioreaza cu mult/

| Florentina9210 a răspuns:

Beai un ceai cald. Poti administra si cate o lingurita de miere. Bea de altfel multe lichide si sa eviti vorbitul in soapta.

| Ɗєℓυѕιση explică:

Eii, multumesc tuturor. O sa le incerc happy

| ElenaMaria201403 a răspuns:

Compresa fierbinte la gat

| UtilizatorTPU43274298 a răspuns:

Iti recomand sa iei un medicament homeopat sau daca nu vrei poti lua miere amestecata cu propolis. Ar trebui sa te ajute.winking