| Raluu a întrebat:

Hey all:X Cine poate sa imi zica ultima carte citita si cateva impresii despre ea? Daca imi place dau funda:X poate ma apuc de cititlaughing

Răspuns Câştigător
| Shawty a răspuns:

Semnul face parte dintr-un fel de set cu 3 sau 4 crati nu stiu sigur.Este despre o fata care este insemnata sa fie vampir si viata ei se schimba complet.Este superba si amuzanta. Sper sa o citesti (si restul volumelor sunt la fel de interesante [au legatura cu primul])Funda?

11 răspunsuri:
| Revelation a răspuns:

Winnetou: Carte indiana cauta pe google sa vezi cum e...

| crystynel23 a răspuns:

Tara duncan, ii minunata cartea, (vezi cas mai multe volume ), e vb de o fata care traieste in lumea oamenilor si e de fapt o vrajitoare, iar bunica ei la fel. isi da seama de asta cand un tip rau, pe nume magister, incepe sa o urmareasca, de aicea va ajunge in Alta Lume, unde se va indragosti de un elf, va prietena cu un hot, o pitica so lupoaica\om.

E foarte palpitanta, merita citite ( sunt 10 volume, momentan aparute la noi in tara sase )

Daca o vrei, intri pe www.corint.ro sau pe www.librarie.net si scrii Tara Duncan, vezi ca :
-primul volum e "Magicienii din sorti"
-al doilea volum e " cartea interzisa"
-al treilea volum e "sceptrul blestemat "
-al patrulea volum e " dragonul renegat "
-a cincea carte e " continetul interzis"
-a sasea carte "in cautarea lui Magister"

Is scrise de sophie audoin

Daca mai vrei, mai poti sa citesti si "Misterioasa societate Benedict " in care e vorba despre niste copii cu talente, care se inflirteaza in scoala unui om care trimite mesaje subliminale prin intermediul telefonului, televizorului...
E super cartea, te tine in suspans, abia astepti sa dai pagina

Daca mai vrei, poti sa iei si o carte in care este vorba despre de o fata care isi da seama ca e o vrajitoare, numai cand niste spiridusi mici vin si vb cu ea, apoi o aleg stapana lor, merg in taramul de nicaieri, inving o vrajiotoare, e super, trebuie neaparat sa o citesti, daca-ti plac cele SF. Ai grija ca:
-primul volum e "scotidusii liberi "
-a doua e " o palarie plina de cer "
-a treia e "farul iernii"

si scotiusii, si misterioasa societate pot fi comandate de pe cele doua siteuri

stai, ca mia mai venit o colectie in minte. este vorba despre un baiat, care traieste cu unchiul sau, si gaseste odata un ou, un ou de dinozaur, de acoolo aventura sa incepe, se va imprietenii cu elfii, se va casatorii cu o elfa, va deveni partial elf si isi va da seama ca e pui de print,, trebuie neaparat sa o citesti. Aigrija ca:
-primul volum e '"eragon"
-al doilea volum e "eragon II-cartea primului nascut
-a treia carte e " Brisingr

si asta se poate comanda de pe unul din cele doua siteuri, sau de la libraii

sper ca prin aceste randuri ti--am fost de folos (totate cartile sunt categoria 10-14 ani)

| Raluu explică:

Sweet nu ti-a cerut nimeni parerea. In pluslaughing am citit ceva de curandoh go on nu te mai baga singura in seama daca nu poti raspunde la intrebare!

| RALce a răspuns:

Flori de cires si coca-cola:X:X:XDeci...este vorba despre un baiat din Japonia care locuia cu parintii si unchiul lui.Parintii lui erau bogati si aveau firme de electronice in toata lumea iar unchiul lui credea ca el nu va avea parte de averea lor si de aceea s-a gandit sa ii omoare pe toti 3 si sa ramana el cu averea.Cand parintii baiatului au plecat cu avionul intr-o calatorie el a facut in asa fel incat sa se prabuseasca avionul si parintii lui au murit.Cand a aflat de moartea parintilor lui s-a dus dupa cadavrele lor in America si acolo unchiul lui a incercat sa-l omoare si pe el si astfel a inceput aventura prin America. Unchiul il urmarea peste tot si el se ascundea.Si in final Masao(baiatul), cu ajutorul unor politisti a reusit sa demonstreze ca unchiul incerca sa-l omoare si i-a omorat si parintii si astfel a fost bagat la inchisoare iar Masao a plecat inapoi in Japonia...Superba cartea:X:X:X

| Mangoo a răspuns:

Trisezi! pun pariu ca ai nevoie la scoala ai nevoie...incearca sa iti amintesti ce povesti iti spunea mama ta la culcare cand erai mica laughing

| Vanyum a răspuns:

Djin - Graham Matertoon, o carte care combina fabulosul cu misterul si aventura, e o lectura destul de usoara de inteles, bafta

| cristina_3043 a răspuns:

Ciocoii vechi si noi, e marfa rau carte, merita cititabig grin

| Florentina_7104 a răspuns:

Pe aripile vantului foarte frumoasa si interesanta povestea mai ales ca se desfasoara pe la 1800

| iulyspy a răspuns:

Darksidelove struck...super cartea, are actiune si aventura, as citi-o de 1000 de orilove struck

| Batman_3206 a răspuns:

Jurnalul vampirilor. Mi-a placut si am cisito repede

| yoGabriela a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea(super cartea, si e genu de carte pentru adolescenti:cu scene de dragoste, cu aventuri si chestii din astea). Cine stie? poate imi dai si funditarolling on the floor