| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

Hey, azi am asistat la o lupta si cel care a pierdut a pierdut deoarece "adversarul "la intimidat foarte mult, eu nu imi mai amintesc ce a spus dar vreau sa intreb
1:Cum intimidez un om
2:Cum ma apar de intimidare
3:Intimidarea poate fi folosita ca un scut? Adica autoaparare cum ar fi intimidezi adversarul pana renunta la lupta?
4:Am sanse mai mari sa castig o lupta daca adversarul este intimidat, demoralizat sau mai stiu eu ce?
5tonguereferati forta bruta sau comunicati in fata unui adversar de temut probabillaughing?
6:Si cateva replici de intimidare
Cred ca folosesc cuvantul asta prea multtongueOricum FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Mik3 a răspuns:

Cea ce vrei u sa faci aici se numeste psihologie, deci la intrebarea nr 1 cum sa intimidezi un om, in primul rand trebuie sa ai cat de cat fizicul dezvlotat, ca daca esti piele si os nu intimidezi nici un copil de gradinita, deci app de intrebare, trebuie sa te uiti tot timpul in ochi lui, nici in stanga nici in dreapta, dar nu cu o privire blanda ci o privire din care sa inteleaga ca ai fi gata sa musti din el.
intrebarea nr 2, deci cum sa te aperi, folosesti tactica de la intrebare nr 1, altfel nu ai cum, dar nu cu o privire in care sa arati ca vrei sa te bati, ci o privire in care arati ca nu iti este deloc frica de el
intrebare nr 3, normal ca intimidarea poate fi folosita ca scut, sa stii ca majoritatea luptelor se castiga pe baza intimidari, deoarece atunci cand intimidezi pe cineva, deja persoana acea este cuprinsa de frica si nu stie ce sa mai faca, de lupata deja este pierduta pentru el
intrebarea nr 4, ai sanse bunicele, depinde de adversar cat de bine este pregatit, poate sa fie intimidat, dar daca a practicat candva un sport de contact s-ar putea ca sansele sa se intoarca impotriva ta
intrebare nr 5, niciodata sa nu lovesti pe cineva decat daca ai un motiv forte bun, nu cauta bataie ferestete de ia cat mai multwinking
intrebarea nr 6, sincer nu prea exista replici de intimidare dar, nu stiu daca ai participat la lupte de cartier sau intre benzi, ei ca sa iti intimideze oponenti incep sa le zica, ca sunt gata sa moara cu ei de gat, ca ii omoara, ca o sa ii spanzure si tot felul de porcari...

Sper ca te-am ajutat si nu uita, ferestete tot timpu de lupte.winking

1 răspuns:
| LeMotán a răspuns:

93% din comunicarea interumana se realizeaza nonverbal, adica prin limbajul trupului. La toate intrebarile tale vei gasi raspunsul in aceasta carte:
http://www.scribd.com/doc/8293701/Limbajul-Trupului-Carte-Allan-Pease
Spor la citit!