| ZambeskDinNouAcum a întrebat:

Hey. buna TPUlove struck:* Care imi spune si mie povestea ei(lui)de dragoste? orice fel de poveste si triste, dar si povesti cu final fericit.Nu vreau sa imi spuneti sa citesc nu stiu ce carte sau sa vad nu stiu ce film. Vreau doar sa imi spuneti povestea voastra:X:X:*X:Xms:X

2 răspunsuri:
| DouaPuncteIcs a răspuns:

Deci.nici nu stiu cum sa incepthinking

pe el...TOate fetele din scoala il plac si cele de a 8a iti dai seama a fost prima data cu o colega din clasa la mine apoi cu o alta colega de la mine apoi cu prima colega cu care a fost de-a mea si apoi in ziua de sf ioan[cand era si ziua mea ma chheama si ionela]m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna eu normal ca daaaaaa

Asha era vineri si el iesea la 12 si a zis ca ma asteapta ca eu ieseam la 1 insa un coleg a venit cu ideea stralucita sa o intrebe pe profa de religie daca poate sa ramana o ora la noi in clasa profa de religie nu a venit si a venit o alta care e cam rea dra l-a lasat

toti ii trimeteau biletele in ora ma rog a treut ora si am plecat am mers amandoi acasa si cand a trebuit sa coboare din autobuz m-a pupat pe obraz
am vb pe mess si a zis ca va urma sarutul pe buze
insa nu a existat pentru ca o colega pe care o credeam prietena mea a pus niste fete mai mari sa ma bata insa numi era frica de ele si el a zis ca a vb cu ele si se inteleg bine straight face
m-am distantat de el habar nu am de ce il ignoram si la scoala...nu stiu de ce insa el a fost primul baiat pe care l-am iubit u adevarat simi era frica sa nul pierd
dupa amiaza cand am iesit de la scoala trebuia sa se intample acel sarut insa surpriza: era mama in statie si ma rog... din greseala i-am spus mamei de el si normal ca ea nu era de acord phbbbbt
urmatoarea zi l-am vazut pe geam ca statea cu alea mai mari si acea"prietena" intre ghilimele cand am iesit de la scoala mi-a aratat un msj de la ele in care ii spuneau sa se desparta de mine ca sa fie cu acea"prietena" si l-am intrebat daca asta vrea el si a zis ca nu ok... apoi nu am mai vorbit aproape deloc cu el cu toate ca gandul imi era doar la el
urmatoarea saptama pe cand implineam anii l-am vazut in statie dar tot nu am vorbit apoi pe mess mi-am cerut scuze ca l-am ignorat si a zis ca noi cele de la clasa noastra a avut numai probleme duminica mi-a zis o prietena ca a vb cu o colega de-a lui si a zis ca erau impreuna

straight face asta estraight face

| Alexa_4667 a răspuns:

Pai, incep eu! Povestea mea de dragoste a inceput ciudat, intr-un moment in care nu m-as fi asteptat niciodata. Eu sunt din Bucuresti, iar iubitul meu este din Giurgiu si avem impreuna un an si 7 luni. L-am cunoscut la tara la prietena mea cea mai buna, intr-o zi de 18 iulie, foarte calda si plictisitoare. Eu aveam o relatie cu un prieten de-al lui, sa zicem B. Eram la poarta, toata gasca noastra de vreo 10 baieti si 3 fete, povesteam intamplari haioase. Eu il asteptam pe prietenul meu B sa vina sa ma ia la un gratar, dar n-a venit singur, l-a adus un prieten de-al lui pe cadrul bicicletei. Pot spune ca am ramas fra cuvinte cand l-am vazut pe baiatul acela, avea cea mai minunata privire din toata lumea! Pur si simplu in clipa aceea n-am mai vazut pe nimeni in jurul meu, il vedeam doar pe el, nu a mai contat nici macar ca langa el era B. Prietena mea si-a dat seama imediat ca il plac si mi-a spus cum il cheama( Sika). Langa ei mai era un baiat care s-a oferit sa ma ia pe cadru, dar eu l-am privit in ochi pe Sika si i-am cerut sa ma duca el. A acceptat, spre uimirea mea, iar cand am trecut pe langa magazinul mare, toata lumea isi dadea coate si sopteau: Sika cu aia lui B! Am fost la gratar in seara aceea, noi ma stat numai unul langa celalalt, gasind subiecte care mai de care mai ciudata. M-a intrebat daca stiu cum sa transfer credit, iar eu vrand sa aflu cel mai importatn lucru pentru mine, l-am intrebat dca e cumva pentru prietena lui. M-a privit zambind si mi-a spus ca nu are prietena. Aveam sa aflu mult mai tarziu ca stia acum se transera credit, dar vroia sa se bage in seama cu mine...Pe la 2 noaptea B s-a dus acasa( venise fratele lui dupa el), iar eu l-am rugat pe Sika sa ma duca pana la o prietena la care urma sa dorm. In locul in care urmam sa ma intalnesc cu aceea fata ma astepta insa si un baiat care imi purta pica deoarece refuzasem sa stau cu el. Baiatul acela m-a prins de mana si nu vroia sa-mi dea drumul, plus ca mirosea a alcool de la o posta. Mi s-au inmuiat picioarele pe loc si nu stiam cum sa reactionez, mi-era foarte frica. Dar s-a intamplat un lucru la care nu ma asteptam niciodata, mi-a sarit in ajutor Sika, care nu avea nici-o obligatie fata de mine si unde mai pui ca el statea la verisoar lui si nu trebuia sa faca probleme in sat. M-a luat inapoi pe bicicleta si ne-am dus la poarta lui, unde a avut grija de mine taota noaptea( mi-a adus un hanorac si apa). Am vorbit multe, iar la un moment dat, stateam pur si simplu imbratisati pe banca! Ne-am ridicat in picioare cand am auzit venind pe sosea un scutar, deoarece baiatul care imi purta pica inca ma cauta prin sat. Cand a trecut pericolul m-a luat in brate si a indraznit sa ma sarute intr-un final! M-am simtit in al noualea cer, era asa cald in bratele lui si ii simteam cum ii bate inima cu putere, la fel ca si a mea! A doua zi m-a dus acasa la prietena mea, une am si dormit cateva ore, doar cateva deoarece a venit la poarta si am discutat cum sa-i spunem lui B de relatia noastra. Stateam imbratisati pe sosea cand B ne-a vazut din pura intmaplare, venea sa ma vada. Stiu ca a aflat intr-un mod neplacut, dar nu am avut ce face: o singura data in viata gasesti dragostea adevarata! Nu spun ca e bine ce am facut, practic l-a inselat cu prietenul lui( chair cel mai bun), dar stiti cum e cand vezi iubirea vietii tale, nu mai realizezi ce se intampla in jurul tau. Povestea mea nu are un final( si sunt sigura ca nu va avea niciodata), pentru ca dragostea adevarata nu are un final... Suntem impreuna si acum, suntem mai fericiti ca nicioadata, ne intelegem foarte bine. AM INVATAT amandoi sa trecem peste distanta care ne desparte, ne vedem la saptamana, iar toate vacantele ni le petrecem impreuna( de la cea de vara pana la cea intertemestriala). Ne despart 4 ani( el are app 20, eu 16). Parintii mei stiu de aceasta relatie, nu au nimic impotriva, i-am cunoscut toata familia(ei laudandu-ma ca am reusit sa il potolesc pe Sika, inainte era cam golan.) Nu stiu daca ti-a placut povestea mea, dar asa s-a intamplat, fara retusuri si inflorituri. Asta e povestea mea, sper ca nu te-am plictisit!

Întrebări recente