| midnight_2375 a întrebat:

Imi spuneti si mie niste titluri de carti cu o poveste de dragoste implinita :X nu vreau drame sad am citit "Invitatie la vals" "Elevul Dima dintr-a saptea"...
Si vreau sa citesc o carte cu un final fericit:X

8 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Marile poveşti de dragoste sunt tragice de obicei, happy end-ul e obişnuit în cărţile Sandrei Brown & co, dar, cum nu ştiu ce vârstă ai, îţi recomand Paul Feval fiul-Fiul lui D´Artagnan, Paul Feval-Cocoşatul sau Theophile Gautier-Căpitanul Fracasse, sunt genul capă şi spadă, au însă şi o poveste de iubire cu final fericit.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Încearcă Madeleine Brent-Piatra capricornului, Lacrima lui Buddha, Comoara Blestemată, Nora Roberts-Minciuni sincere, Secrete publice, Sanctuarul, Scandaluri intime, Inocenţă carnală, Sandra Brown, Amanda Quick...au şi ceva scene de sex aşa că alegerea rămâne la latitudinea ta.

| midnight_2375 explică:

Am 17 ani. Ma intereseaza romanele de dragoste, nu vreau de actiunetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magicianul de john fowles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de: "Laleaua neagra" de Alexandre Dumas?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sandra brown-lacrimi de iubire

| ViolentDiva a răspuns:

Pai incearca tot de Drumes Scrisoare de dragoste o citesc eu acum si este destul de interesantabig grin

| Butterfly_7647 a răspuns:

Daca ti- a placut "Invitatie la vals", sigur o sa ti placa si "Scrisoare de dragoste"