| LeonardoDiCapra a întrebat:

Hey! La iPad-ul ALLDRO 2 SPEED + HD, trebuie formatata bateria?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu trebuie formatata! Bateriile din litiu nu se formateaza (litiu-polimer). Adevarata capacitate a bateriei o vezi dupa 30-50 de incarcari.
Toate bateriile ce contin litiu in componenta tocmai prin asta sunt cunoscute/recomandate--> efectul mic de memorie (adica le bagi la incarcat din orice pozitie) si neformatare (nu se tin la incarcat x ore sau se descarca complet dupa care incarcat).
Bafta!