| Abby_6693 a întrebat:

Hey... m-am gandit sa-mi fac o a doua gaura in ureche dar nu la salon, am un prieten care s-a oferit dar mie imi este frica laughingas vrea sa stiu daca doare si cine si-a mai facut[dar nu la salon]!

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

La asta te pot ajuta ca "sunt experta" laughing nu iti face gaura cu acul pentru ca va fi prea subtire pentru cercel. du-te la un salon si cumpara un cercel din ala cu care fac ei gaurile, nu e prea scump. cu ala stii cat de repede faci gaura? eu mi-am facut 4 si nu doare deloc. ala este destul de gros cat pentru a introduce un cercel apoi.

8 răspunsuri:
| piktor a răspuns:

Parca mai de graba dai in judecata salonul daca ceva merge rau apoi(infectie sau cine stie ce ) decat un prieten?
nu?

sau poate nu o sa se intample nimiclaughingcine stie

| sensesDelight a răspuns:

Eu te-aș sfătui să te duci la un magazin de bijuterii, la un specialist. Deja ni se dovedește că spitalele de pe aici au o igienă care lasă de dorit și mai tare te îmbolnăvesc așa că eu zic să încerci cu pistolul, nu cu acul de seringă. Cu pistolul durerea durează doar câteva secunde, în schimb cu seringa e mult mai greu și doare mult mai tare deoarece simți fiecare mișcare a acului în piele. De asemenea este și faptul că după ce-ți face gaura cu seringa, îți pune cercelul, fapt care creează o durere și mai mare și poate cauza chiar infecții.
Cu pistolul, e ca și cum ți-ai face gaura cu cercelul, iar durerea ți-am spus durează doar câteva secunde. Nu contează vârsta, îți poți face oricând dorești, e mult mai indicat și mai igienic. Cercelul este special de la ei, nu trebuie scos timp de 3-4 săptămâni, timp dedicat pentru vindecarea găurii.

| deia a răspuns:

Eu mi-am facut.
Sincer, m-a durut, dar foarte putin, e normal happy.

Insa ai grija sa nu te infectezi. happy

Bafta :*!

| hippiemuslim a răspuns:

Risti sa ti se infecteze urechea...

| Диана a răspuns:

Eu mi-am facut singura, acasa. La inceput nu a durut, doar dupa, putin. Si in urma cu ceva timp mi-am mai facut inca una dar s-a infectat si a trebuit sa renunt la ea... sad

Asa ca ai grija cum si ce faci, sa nu se infecteze.
Mult succes! Pa, pa.

| Anonoim a răspuns:

Eu maiam facut 4 in urechea stanga si 1 in limba singur laughing a durut putin dar fara durere n-ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am facut eu singura cu cercelul nu doare dar ti se umfla dupa si sunt riscuri sa ti se infecteze depinde cat de sensibila esti ai grija cand il scoti sa nu curga sange si s-ar putea sa te doara putin indicat e sa nul scoti 2 saptamani cel mult
Sper ca ti-am fost de ajutor :*

| lilica1495 a răspuns:

Mi-am facut big grinde fapt unchiul meu mi-a facut acasabig grin si nu a durut...:X nu am simtit nimic! app. mi-a facut gaura direct cu cercelul. deci poti incerca