| anonim_4396 a întrebat:

Doare daca iti faci o gaura in ureche la salon [adica cu pistolul]?

8 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu doare absolut deloc. Îţi pune cercelul medicinal şi nu îl scoţi vreo 2 săptămâni apoiîl scoţi, cureţi cu spirt şi îl pui la loc(tot cercelul medicinal). Mai încolo poţi să'ţi pui şi de argint dar ai puţină răbdare pentru că dacă nu, rişti să ţi se infecteze(ştiu din proprie experienţă). În cartilaj doare mai tare straight face

| ÅñdRa a răspuns:

Deloc, dupa aceea s-ar putea sa te doara putin.

| AlecSSyA a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca pe mine m-a durut poate si din cauza ca mi-am dat mai multe.

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Nu doare deloc... doar ca ti se va rosi/umfla happy

| wormy a răspuns:

Depinde in ce zona a urechii vrei. Daca iti faci in "partea moale" a urechii o sa te doara doar 3-4 zile, si trebuie sa ai grija sa nu te lovesti, ai putea sangera. Dar daca vrei in partea de sus a pavilionului o sa te doara ceva mai mult happy

| dada_2571 a răspuns:

Depinde de locul unde iti pui piercingul.In lobul urechii nu doare, simti doar o mica piscatura, in cartilaj trebuie sa stai o ora cu un unguent care iti amorteste zona, dar va durea dupa (depinde si cum il ingrijesti).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna seara
Pai doare desi daca vrei incearca!
Eu zic sa nu iti faci nici o gaura.
Pa-pa.

| JustSmile350 a răspuns:

Sallll doare upik la inceput apoi te tine ink cateva min sau c... dar dupacea nu mai simti absolut nimic ...doar sa ai grija sa nu te atingi cu nimic acolo cateva zile ca o sa te doare upik bafta!