| anonim_4396 a întrebat:

Hey prieteni! Problema este ca am inceput sa ma plictisesc. deci acum desenez mai mult. Imi puteti spune niste tehnici si subiecte de desen mai spontane? De asemenea eu compun poezii uneori, deci niste subiecte mai interesante aveti? Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| DanielaMe a răspuns (pentru yaVanilla):

Si ce vrei tu sa-mi dai aici? Un blog banal fara vreo urma de arta? Nu mersi.

| yaVanilla a răspuns (pentru DanielaMe):

Dragă Danela nu e un blog banal, + ca nu te+am obligat sa te uiţi, deci nu mai suge mielu ca s-ar putea sa ma iau de tine.

| valentin123 a răspuns:

Daca iti place sa faci poezii sau compuneri situ un site:Wattpad
Subiecte poti sa desenezi o jungla cu un munte ridicat care e un ou de aur iar in spatele oului in dragon sau chestii din astea cu dragoni catacombe scheletii grafici interesante daca stii sa desendezi binewinking

| KatyyLWA a răspuns:

Incearca sa desenezi ceva care iti place...gandeste-te la un loc pe care l-ai vazut si ti-a placut.dca nu ai atat de mult talent la desen incearca chiar si grffiti(scuze daca am scris gresit)

Pt compuneri, incearca un monolog.Scrie ce iti vine tie in minte:despre flori, lume, despre tine, familia ta... ORICE!

| Idontknow69 a răspuns:

Ai putea sa desenezi un desen cu puncte, dupa care le poti uni cu culori [daca vrei sa faci asta te sfatuiesc sa folosesi(pentru puncte)carioci(preferabil negrul)]dupa care sa colorezi cu creioane obisnuite sau poti face un desen normal dupa care sa il pictezi cum vrei si sai faci (cu creioane de ceara) umbre sau sa faci un desen cu creioane normale si sai faci umbre cu carioci
sau te poti uita in fiecare zi la 10:30 pe DisneyJunior la ART ATTACK (daca ai DisneyJunior separat de Disney Channel desigur DisneyJunior se mai difuzeaza si pe Disney Channel )
poate o sa-ti vina o idee de la ART ATTACK asa cum mie mi-a venithappywinking
winkingFUNDITA?winking

| katalinakarina a răspuns:

Graffiti. si sunt de acord cu Pacurar_Ciprian_1997

| Laliiiii a răspuns:

Pai pentru desen: Poti sa pui putina tempera pe paleta de desen pui mai multa apa si amesteci pana devine omogen cu apa dupa ce se omogenizeaza mai adaugi apa, dar nu foarte multa ca sa dispara culoarea apoi amesteci 2-3 secunde FARA SA SE OMOGENIZEZE! Apoi bagi pensula in culoarea cu apa si incepi sa stropesti foaia drept "Flori"
Dupa ce ai facut mai multe flori drept un "buchet" le dai pe langa cu putin verde, drept "verdeata" (asta cu verdeata e optional dar asa arat mai bine) apoi faci o vaza si decorul
Ai grija ca in compozitia de vopsea sa nu pui foarte multa apa sa treaca prin foaie si incearca sa nu folosesti acuarele, vopsea in ulei sau alte minuni ca nu iese, foloseste tempera
Funda? big grin

| Pacurar_Ciprian_1997 a răspuns:

Scrie o poezie despre tot ce ai trait in viata ta :/