| Maria1300 a întrebat:

Am 12 ani si de ceva timp incerc sa invat sa inot. Sunt foarte panicata cand incerc deoarece odata ( pe la 7 ani cred) era sa ma inec,noroc cu un domn care m-a scos.
Ideea e ca pana acum inotam cu colac gonflabil, dar aripioarele sunt mai bune?
P.S Dati-mi sfaturi cum sa invat sa inot (fara cursuri de inot) si raspundeti-mi la intrebarea de mai sus. FUNDA! URGENT

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa inveti cu cineva care te poate invata si supraveghea. Cursuri de inot pe net n-am auzit. Uite cateva sfaturi aici: http://p.pw/bajAcO

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. Incearca sa iti invingi teama 2. Cauta o zona cat mai extinsa cu apa care sa nu depaseasca jumatatea pulpei 3. Cu fata in jos si cu respiratia oprita incearca sa faci miscari asemanatoare cu ale inotatorilor care folosesc stilul "bras" - broasca. 4 Intotdeauna sa fie o persoana matura care sa te supravegheze! Succes!