| Your0sweet3dream01 a întrebat:

Hey, TPU ))
am nevoie de sfaturi, anul acesta cumparam alt apartament, camera vreau sa o amenajez singura, nu prea am idee cum, as vrea ceva stil american, decor legat de U. S. A nu stiu vreau ceva really cool si neobisnuit happy daca ati inteles de ce am nevoie si aveti niste idei, help big grin

9 răspunsuri:
| Frankenstein a răspuns:

Hellohappy. Daca ai un buget mai mare, o poti faca mai sofisticata, daca nu, mai simpluta. Cam asa vad eu camera tipic americana, care ar fi, pentru mine, perfecta: sa ai un pat in perete sau loc la geam(tot in perete) unde poti sa citesti, sa asculti muzica etc.; daca vrei sa ai mai mult loc in camera, pooti sa iti faci dulap in perete (stii, in genul acelora unde se pun si cutii cu papuci) pentru ca sunt si spatioase; sa pui un pat moale, cu multe perene, la capatul lui sa pui un fel de cufar, sa spunem, cu lacatel, unde sa pui amintiri sau chestii care nu vrei sa le vada nimeni (de ex. jurnalul; btw, tine cheia intr-un loc sigur!); sa ai o masuta de toaleta (daca tot vrei ceva mai neobisnuit, cauta sa fie cat mai speciala: cu loc unde sa pui o poza, spre exemplu etc.; poti sa o personalizezi chiar tu!); sa ai un birou cat mai colorat si mai funky, cu biletele remind peste tot si-asa mai departe (totusi, ai grija sa fie organizat); sa ai o bibllioteca cu toate cartile tale, iar pe unul dintre rafturi sa fie ceva jucarii de cand erai mai mica, poze..., iar langa, un fotoliu d`ala moale, in care te afunzi.
Sper ca te-am ajutat, iar daca mai ai nevoie de idei, contacteaza-ma! Byehappy

| Your0sweet3dream01 explică (pentru Frankenstein):

Buna,nu-ti pot raspunde la mesaje, imi zice ca statutul de membru junior nu-mi permite sa-ti trimit mesaje happy

| negru30 a răspuns:

De ce mereu trebuie sa copiem ceva de la cineva - USA - decor legat de Romania - sa nu te superi dar asta gandesc

| Your0sweet3dream01 explică (pentru negru30):

Hey nu ma supar, da intelegi fiecare e diferit si da poate vreau sa copiez pentru ca iubesc totul ce este legat de U.S.A si chiar as vrea sa locuiesc acolo, e alegerea mea fiecare are gusturile sale)))

| negru30 a răspuns (pentru Your0sweet3dream01):

Sunt de acord cu tine - du-te si stai acolo daca nu-ti mai place tara ta

| Your0sweet3dream01 explică (pentru negru30):

Nu m-i inteles da oricum bine)

| negru30 a răspuns (pentru Your0sweet3dream01):

Sfat - incearca in viata sa creezi tu ceva frumos - sa te simti bine cu ceea ce ai facut - nu mai copia - este un sfat prietenesc

| Your0sweet3dream01 explică (pentru negru30):

Mersi)) voi incerca

| negru30 a răspuns (pentru Your0sweet3dream01):

Doamne ajuta - sa vezi ce mandru ai sa fi cand vei vedea ce a iesit din mainile tale -