| June20 a întrebat:

Am un apartament cu 2 camere in Bucuresti. Pt ca nu ma descurc f bine cu banii si pentru ca vreau sa incep sa investesc, credeti ca e o idee buna sa inchiriez o camera cu aplicatia airbnb? Se merita? Ce sfaturi imi dati? Multumesc si astept si alte idei daca aveti

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine iti cauti un coleg de apartament. O persoana care sa stea acolo constant, sa contribuie la facturi. Cu airbnb nu stii peste cine dai, trebuie mereu sa faci curat dupa el, nu contribuie la facturi, stai cu un strain in casa si nu iti garanteaza nimeni ca ai mereu pe cineva care sa vina... poate 3 zile la 5 luni

| Andreeush a răspuns:

De ce nu iti cauti pe cineva cunoscut, un coleg de apartament.
Nu prea poti avea incredere in oricine.

| Demidol a răspuns:

Daca poti locui cu straini in casa, oameni care sa tot vina si sa plece, de ce nu? Airbnb, e pentru inchirieri temporare, nu-i asa?
Ai grija si verifica-le actele de identitate cand iti intra in casa. E casa ta, pui conditii.