| Sclipiciii a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Pe facebook am 2 conturi dar la unul in care mi-am pus poze nespa de cand eram mica i-am uitat parola si imi este frica sa nu vada si toti prietenii mei si sa ma fac de tot rasul! Deci cum sa fac ca sa-l sterg cumva adica sa nu-l mai vada nimeni nici macar eu? Funda+vot!

4 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Simplu: Recuperezi parola cu "Am uitat parola" intri în cont şi ceri ştergerea lui! Ai grijă să nu-l ştergi pe ăla când eşti frumoasă! Aştept FUNDA promisă de tine!winking

| IAOIADNAA a răspuns:

Dai pe" am uitat parola"
dupa ce recuperezi cobtul te duci la poza dai clik pe ea si mai jos o sa-ti scrie" sterge fotografia"
baftahappy

| LoveAgain a răspuns:

Pai in primul rand schimbi parola prin mailwinking ca nu este nevoie sa o stii pe cea veche dai la (forget my password) sub parola srie ceva pe acolo happy si dupa ce schimbi parola intri si poti sa stergi contul baftawinkingtongue dar ca sa schimbi parola trebuie sa stii macar mail-ul care il ai la logare tongue

| AndreyChirita a răspuns:

" Cum imi pot sterge definitiv contul?
Daca va dezactivati contul din meniul, profilul dvs., precum si toate informatiile asociate cu el vor disparea din serviciul Facebook. Persoanele de pe Facebook nu vor putea sa caute contul tau sau sa vada informatiile tale."

Paragraful este tradus de pe site-ul oficial Facebook Help Center.

Pe scurt, tot ce trebuie sa faci este sa te loghezi in cont, te duci la Account Settings, apoi la Security si acolo apesi pe "deactivate your account".

Sper ca ti-a fost de folos...