| RockOut4ever a întrebat:

am o intrebare. Care este diferenta intre break dance si street dance? Dau fundita. Ms mult :*

5 răspunsuri:
| RockOut4ever explică:

Tot nu am inteles : ))

| lluisa21 a răspuns:

Street dance'ul este un dans de strada, are miscari mai simple iar break dance'ul este un stil de dans foarte complex care contine de la cele mai dificile elemente de acrobatie la sol pana la cele mai fine miscari de balet. mai precis break dance'ul cuprinde tot iar street dance'ul are doar o anumita parte din break dance.

| lluisa21 a răspuns:

Break dance difera prin street dance prin unele miscari mai complexe. in breakdance te ajuta orice alt stil de dans (salsa, balet). street dance este un stil care are unele miscari din break dance concentrate mai mult pe parte de picioare si maini adica nu stai in cap sau chestii din astea. sper ca acum ai mai inteles cate cevabig grin

| milckey16 a răspuns:

La street dance nu trebuie sa te pui in cap e mai mult dat din picioare, iar la break dance te pui in cap te invarti in cap(mai mult in cap...A si aproape nu ai coloanalaughing

| bboy a răspuns:

Breakdanceul este foarte diferit decat streetdance.ul, si lluisa 21 si breakdanceul este dans de strada... cateva diferente dinre street si break: la breakdance ai anumite miscare: toprock (acele miscari din picioare ) footwork(acele miscari care le faci la sol ex: sixstep) powermove (acele miscari care ai picioarele pe sus, atunci cand te invarti in cap etc) la street dance nu gasesti ce am enumerat mai sus. sper ca ai inteles ceva.