| vasyutza a întrebat:

am o intrebare cum fac capturi pe VLc media player? dau funda:*

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Te referi la poze sau filmulete?
Pt poze pui stop clipului din vlc si faci un print scrren :

1. apesi tasta "Print Screen" (situata deasupra tastei "Insert")
2. deschizi "paint" (situat la START / All Programs / Accessories / PAINT)
3. dupa ce ai deschis "paint" dai click pe el si apesi "ctrl + v" (iti va aparea printul în paint)
4. decupezi ce ai nevoie
5. si salvezi - te duci in stanga sus pe file / save as... si apesi SAVE (nume poza iar sub nume selectezi JPEG)
Pt clipuri folosesti un program de,, taiat" din acestea si scoti doar partea de care ai nevoie. Uite aici unul:
http://free-video-cutter.en.softonic.com/

| Golanasul a răspuns:

Nu poti face capturi in vlc. ai nevoie de Sony Vegas. gasesti multe tutoriale pe youtube despre Sony Vegas

| ma7r1x a răspuns:

Se poate face captura in vlc.winking. Prima data trebuie sa opresti filmul/video-ul in momentul in care vrei sa faci poza. Pe urma dai click pe Video(optiunea aceea de sus intre audio si tools) iar apoi pe Snapshot si e facuta poza. O gasesti in C:\Users\My Pictures.winking. Foarte simplu. :p

| Bogdanel_Bodo_1992 a răspuns:

Desigur ca se poate face "Snaphshot"sau mai pe inteles pentru cei ce nu inteleg cuvantul de mai sus ma refer sa faci poza la un video/film la o anumita secventa sau orice doreste inima voastra! Dupa ce instalam programul VLC PLAYER comanda rapida default este SHIFT+S, dar se poate schimba prin orice comanda dorinti din setari! Daca vizionati un film hd sau un videoclip si doriti sa capturati o secventa cam asa apare la un fisier video HD! Poze Pe urmatoarele linkuri si sunt capturate de pe piesa Raluka-Out Of Your Businees!
Pentru a face cat mai stralucitoare si hd poza mariti imaginea apasand pe tasta A pana va acoperi cat mai mult, cat mai mare sa fie rezolutia filmului sau pentru ce aveti nevoie! Articolul este vechi dupa cum vad dar uitasem si eu si am dat de anuntul asta iar eu mi-am amintit cum se face si am zis sa ajut pe cei ce vor si doresc sa stie ca si VLC PLAYER poate face multe!
POZE AICI:
http://i57.tinypic.com/ouab1v.jpg
http://i61.tinypic.com/2j2hyzp.jpg
http://i61.tinypic.com/157bx35.jpg

| SpykeMaSt3r a răspuns:

Nu cred ca poti dar daca vrei poti incerca cu Print screen. Este un buton pe langa Insert, Pause Break... Dupa ce ai dat print screen dai "Ctrl+V" in Paint. Sper ca te-am ajutat!