| Inela a întrebat:

Astazi am fost in oras cu prietena cea mai buna si in transportul public i-a furat telefonul. crying sad Ne-am dat seama cand am coborat si nu mai puteam face nimic iar ea incepuse sa planga pentru ca-l primise in dar de la fratele ei recent si era unul foarte bun. Cum o pot consola? Imi pare rau pentru ea. Se simte tare prost pentru ce i s-a intamplat si aveam impresia ca va lesina. Poate stiti ceva cazuri mai rele sa i le povestesc sa se linisteasca, sau sa-i zic ceva sa uite...
Merci! happy

4 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Să se ducă la poliție și să reclame furtul, astfel poate mai e o șansă să îl recupereze.
Ai putea să o consolezi ieșind cu ea afară și făcând-o să uite despre acest incident.
Un telefon e un telefon și chiar dacă era unul bun, te are pe tine, prietena ei, care o poți ajuta să nu sse mai gândească la furt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai bine lasati dramatizarile astea si va duceti la politie sa rezolvati problema?
Exista mai nou si camere de vedere in autobuze samd

| neutrino a răspuns:

O poti linisti, cumparandu-i tu unul nou, cel putin la fel de performant.

| Zdog a răspuns:

Naspa pentru ea, dar daca e IPhone il poate gasi usor (prin Icloud ), daca e telefon normal il poate gasi prin imei. Uite aici un articol interesant http://alba24.ro/......89221.html Funda