| NuImiPunNume a întrebat:

Care imi da si mie cele mai frumoase citate/proverbe despre familie. Funda mare! Promit!happy

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Uite aici cateva proverbe pe care le stiu eu :
Vaca de lapte, hambarul plin de grane, helesteul plin de peste, banii de-ajuns si fiii stiutori de carte: asta-i raiul pe pamant.
Cel care n-are mama si cel care are nevasta rea de gura se simt in casa ca in padure.
A-si lauda copilul e a se lauda pe sine; a-si certa parintele e a se vesteji pe sine.
Cine nu e supus părinţilor săi, nu e sincer sau credincios nici cu prietenii.
Sper ca ti-am fost de ajutor eu atatea stiu despre familie! Funda?big grin