| Muzika a întrebat:

Hey >TPU!big grin< Cum sa visez? x( ca nu reusesc de nici o culoare nimic x(...stateam seara inpat si ba ma gandeam la ceva, ba ma uitam la film si la jumatate ma opream si ma gandeam la continuare. dar nu merge nimic x(crying oare de ce nu visez x(? o singura data am visat in viata mea.straight face ce sa facsad?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Poate te ajută asta: http://www.ziare.com/......le-890155. Nu uita, se zice că visăm pe tot parcursul nopţii, dar nu ne aducem aminte decât visele "dinspre trezire". :D

8 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Noi visăm în fiecare zi, dar câteodată mai și uităm ce am visat.
Încearcă să te gândești la ceva frumos, ceva care îți place.
Baftă!

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Cred ca o sa visezi exact atunci cand nu o sa mai vrei sa visezi.laughing happy.[asa se intampla de obicei cu orice lucruon the phonePai daca vrei neaparat sa visezi gandeste la ce vrei sa visezi si concentreaza-te.winking. Dar am totusi o intrebarehee hee. De ce vrei tu neaparat sa visezi? Atunci cand omul viseaza are un somn mult mai agitat sa stii.[bine. depinde si de visbig grin]Oricum iti urez succes! Pa-pa:*. Aa si sarbatori fericite!>big grin

| NothingImportant200 a răspuns:

Nu e adevarat. Nu ai cum sa nu visezi. Toate lumea viseaza, in toate noptile, dar uitam unele vise. Sa stii ca asa mi-a zis o doamna doctor.

| TяαfιcAnTaDєIυβιЯë a răspuns:

Poi de ce vrei sa visezi?! Dar ma rog, daca vrei neaparat sa visezi incearca sa iti pui putin pelin sub perna(este o iarna/floare care te ajuta sa visezi)... Dar daca esti de la oras, nu cred ca asa ceva se gaseste la oras asa ca te sfatuiesc, sa te gandesti la acel lucru care vrei sa'l visezi(persoana, lucru)...
La mine a functionat, dar nu am facut asta din adins, m-am gandit la o persoana, inainte sa adorm, si tot asa ma gandeam la acea persoana in fiecare noapte, si mereu o visam... Dupa cateva zile am incetat sa ma mai gandesc la ea si nu am mai visato, sau daca vrei sa visezi pe o persoana draga, uitate la o poza cu ea, inainte sa te culci...sunt sigur ca va functionabig grin
Sau cel putin la mine a functionathappy
Fundita?! Sper ac te'am ajutat...

| SecretName1234 a răspuns:

Pai inseamna ca nu te odihnesti bine deoarece visele te odihnesc mult incearca sa i impui subconstientului tau sa viseszi chiar merge daca vrei sa afli mai multe despre subconstient cauta pe net nu stiu sper ca te-am ajutat.

| oanalovesit a răspuns:

Pai gandeste-te toata seara...sau ma rog. la o persoana pe care vrei sa o visezi...sau la un loc etc. Mie imi merge foarte des asta big grin sper sa te ajutewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de culcare gindeste-te la ceva ce vrei tu sa visezi, la ce vrei, si incearca sa adormi, pentru ca se spune ca atunci cind inainte de somn te gindesti la ceva, anume asta si visezi,. eu de exemplu citeodata chiar mi=e frica sa visez, caci citeodata am vise f, urite, ...deci incearca!(ca)

| pink_7086 a răspuns:

Visele sunt de la diavol...nu trebuie sa crezi in eletongue