| Mihaelaaaaaa a întrebat:

Tocmai mi-am inceput viata sexuala, dupa 8 luni de relatie. Nu stiu daca e devreme sau nu. Nu a fost nimic programat, totul a decurs de la sine. Meereu am visat ca prima data sa fie ceva unic, romantic. Nu prea a fost asa. Mi-a parut rau la sfarsit si aproape ca am inceput sa plang. I-am zis prietenului meu, sa uitam ce s-a intamplat si urmatoarea data, sa fie asa cum am visat eu. Lumanarele si tot decorul. Tin sa precizez ca am 17 ani, el 18 si am facut-o doar 1 singura data. A trecut 2 zile de atunci si ne comportam ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, doar ca mai facem mici glume pe tema asta. Vreau sa imi spuneti ce ar trebui sa fac in continuare. caci, sunt noua in domeniu, daca pot sa zic asaa. Funda.

Răspuns Câştigător
| Issabela26 a răspuns:

Buna
In primul rand eu as spune ca nu a fost bine sa visezi ca va fi ca in filme pentru ca niciodata nu va fi ca in filme insa acum u esti dezamagita... este trist sa fii dezamagita insa niciunei fete nu cred ca i-a placut la nebuni pentru ca in primul rand doare (putin, mult) deci nu poate fii decat frumos, nu e bine sa traiesti cu dezamagirea asta ca asa cum a zis si Ramitzu relatia se va raci. incercati amandoi ca data viitoare sa fie macar pe jumatate cum tiai dori u. eu de explemplu prima data cand am facut asta nu am asteptat de la iubitul meu sa faca un decor romantic ci am facut eu (putin dezamagitor dar ca sa ma asigurlaughing)) ) trebuie sa faci tu un efort ca sa fii sigura (cel putin eu asa am facut si pot sa zic ca prima data a fost superb si nu a fost ca in filme. dar cel mai important FOLOSITI PREZERVATIVUL. el te protejeaza de boli dar si de o sarcina nedorita care sigur nu tiar veni bine :* sper ca te-am ajutat :*

| Mihaelaaaaaa explică (pentru Issabela26):

Nu sunt chiar dezamagita, doar ca imi doream sa fie putin altcumva. I-am spus asta si s-a suparat putin. Dar cand i-am zis ca urmatoarea data sa fie cum imi doresc eu, m-a luat in brate si m-a sarutat. si inca ceva. Mi-am inceput viata sexoala prea devreme?

| Mihaelaaaaaa explică (pentru Issabela26):

M-am simtit bine, nu pot nega! dar iti dai seama, am visat atata timp la asta si acum. sa fie altfel happy oricum, data viitoare cred ca o sa imi pregateasca ceva frumos big grin

| Issabela26 a răspuns (pentru Mihaelaaaaaa):

Eu nu cred ca tiai inceput viata sexuala pre devreme si eu am facut asta tot la 17 ani. alt cv e un pic normal ca el sa fie un pic dezamagit imagineazati cu ar fi fost sa-ti spuna el tie k nu ai fost asa cum se astepta el la pat, e normal dar o sai treaca si o sa te inteleaga daca te iubeste...cel mai important cred eu k e sa discuti cu el de acum inainte si sa vorbiti despre orice(boli, protejare, si alte chestii care includ sexul) si mai ales sa va protejati :*

13 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Prima data, oricat de frumos ar fi decorul, tot e un pic dezamagitor. Eu am facut-o tot la 17 ani, in urma cu ceva timp, cu actualul meu iubit. A fost decorul ca-n filme, am fost foarte relaxata, ne-am simtit grozav, dar ma asteptam la ceva mai mult, pentru ca recunosc, a durut un pic mai mult decat a placut.Insa viata noastra sexuala acum este nemaipomenita si am descoperit impreuna(caci nici el nu avea cine stie ce experienta) tainele intimitatii. SI e minunat! O sa simti si tu, cand va veti cunoaste destul incat sa descoperiti ce va face placere, apoi chiar sa ajungi la orgasm, caci nu cred ca s-a inatmplat.
Bafta!

| BGI a răspuns:

Multi ti-au spus/o sa iti spuna: Prezervativul este sfant.
Imi pare rau ca ai fost dezamagita de prima ta experienta sexuala, dar stai linistita, nu stiu daca la 10% din fete si baieti este cum vor ei prima data. Eu vroiam sa o fac prima data cu Pamela Anderson laughing Ce crezi, ca mi-a iesit? laughing Stai linistita, incearca sa uiti prima experienta, si sa te bucuri de urmatoarele. Si din nou aveti grija de prezervative.

| Metempsihoza a răspuns:

Daca intre tine si tip exista 'iubire' [nu stiu daca poate fi numita chiar asa mai jos de 20 de ani...] nu ai de ce sa te gandesti cu regret, ati facut-o pentru ca simtiti ceva. Cat despre lumanarele... or fi ele romantice, dar sunt ceva cam superficial, fara suparare. Iar daca nu simti chiar 'iubire' pentru tip, tot nu ai de ce sa te gandesti cu regret, s-a intamplat, astea vin de la sine, trebuia sa se intamplat odata si odata, nu? Chiar daca nu a fost cu acel cineva special, bine ca a fost. Cand va veni si acel cineva special, te vei simti mult mai bine si vei sti mai bine ce e de facut. Nu fii trista happyhappyhappy

| Mihaelaaaaaa explică (pentru Metempsihoza):

Il iubesc! ma iubeste desi mi-a cam facut cateva faze care poate nu trebuuiau trecute cu vederea happy asta e de acum, merg inainte! Pana la urma, e asa cum zici. Odata si odata trebuia sa se intample.

| ramitzu a răspuns:

Nu stiu ce sfaturi ai vrea sa-ti dam. Foloseste prezervativ asta o sa ti-l spuna toti si mai mult de atat incearca sa nu iti para rau pentru ca daca vri avea sentimentul asta in continuare relatia se va raci si nu cred ca vrei asta. Succes si daca vrei sa stii ceva in special mai posteaza intrebari sau trimite mesaj in privat.

| neutrino a răspuns:

Ce sa mai faci? Ai riscat si ai pierdut. Ai crezut ca este sarbatoare atunci cand vei deveni femeie?

| Demonull a răspuns:

Aiurea.ai facut-o asta e, nu ti-a placut cauta pe altu tonguenu conteaza decorul daca el stie sa te faca sa te simti foarte bine

| TomiiiTza a răspuns:

Asa ceva trebuia sa faci cu cine iubesti cu adevarat. Din ce ne-ai explicat am inteles ca nu ti-a placut ce ai facut cu el si ca el numa a facut ce vroia iar tu nu te-ai simtit bine. Daca vrei poti face asta cu altcineva din nou. Dar protejat fato. A doua oara pot (rar) aparea boli. Sau sa te preocupi de el si sa devina ceva serios cu adevarat nu ca faceti dragoste la caterinca.
Nu ai explicat clar tot ce trebuia pentru un raspuns adecvat. Intreaba-ti Parintii!