| AleeePunct a întrebat:

big grin Deci eu cant la pian de o luna. Stiu arpegiile, gamele si cant diferite clasicuri ( Bach spre exemplu ). De luna viitoare vreau sa ma duc si la ore si nu cred ca e nevoie sa ma mai invete cum sa tin degetele pe clape Totusi ce se invata la prima lectie de pian?

Răspuns Câştigător
| passispass a răspuns:

La prima lectie de pian si acordeon asta te invata: notele, gamele, degetatie.

Mie mi s-a parut foarte dificila digitatia deoarece ma obisnuisem sa cant in altfel. laughing. Funda :*