| shawol a întrebat:

Eu nu am inteles. Pana la urma la examen puncteaza si subiectiva si predicativa?

Răspuns Câştigător
| bubblex a răspuns:

Este o intreaga controversa cu privire la modul in care se punteaza acel exercitiu.
Conform www.ro.stiri.yahoo.com, ministerul va da astazi o explicatie.
Link: http://ro.stiri.yahoo.com/......%83zi.html

(sper ca merge linkul)

Speram sa se puncteze ambele variante. Tu ce ai pus?

In orice caz, bafta la matematica! :)

| shawol explică (pentru bubblex):

Eu am pus subiectiva da nu -mi prea convine sa ii puncteze pe cei care au scris predicativa straight face multumesc :*

| bubblex a răspuns (pentru shawol):

Cu placere! big grin

12 răspunsuri:
| shawol explică:

Va multumesc! Pentru raspuns >big grin

| BrokenAngel a răspuns:

Încă nu se știe cu exactitate happy.

| burangabriela a răspuns:

Da eu asa stiu ca se puncteaza am2.

| Krissii a răspuns:

laughing Doamne...voi cu subiectiva voastrasmug

Recunosc domne.da e si subiectiva si predicativa tongue deci...corect sa se puncteze ambele deoarece fiecare a gandit in felul lui :X

NU e corect sa se depuncteze un raspuns corect! Valoreaza 6p din 100!

| Dragan_Adrian_1997 a răspuns:

Deocamdata doar subiectiva :@

| UrascMatematica a răspuns:

Eu sper ca doar subiectiva... :-s

| Phantasmagoria a răspuns (pentru UrascMatematica):

De ce numai subiectiva? pentru ca asta ai pus tu? Altii au judecat altfel si au ales predicativa. De aia e s-a facut atata tevatura, pentru ca unii spun ca predicativa e buna, deci si predicativa ar trebui sa se puncteze.

| UrascMatematica a răspuns (pentru Phantasmagoria):

Gata. Calm down. Fiecare spera pentru raspunsul lui.Nu cred ca pe tine te intereseaza ca eu am pus subiectiva sau predicativa. Plus ca nu punctez eu predicativa sau subiectiva asa ca nu sari cu gura mare. Nu trebuie sa se puncteze raspunsul care este dorit de mai multi ci cel ce este corect. Nu eu si nici tu si niciun elev nu decide daca si predicativa sau daca si subiectiva ar trebui sa se puncteze.

| Mary24 a răspuns (pentru UrascMatematica):

De ce? daca le puncteaza pe amandoua si tu ai pus subiectiva crede-ma ca iti puncteaza si subiectiva.

| UrascMatematica a răspuns (pentru Mary24):

Da, dar ar putea face din 6 puncte raspunsul corect in 3 puncte unul dintre raspunsuri...