| Sarucka a întrebat:

La povestea "Morcoveata" mi-l prezentati pe Felix in 10 randuri, va rooooog! Fundalove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.google.com

1 răspuns:
| DeeA_6936 a răspuns:

Morcoveaţă şi Felix făceau de patru ori pe zi drumul dintre internat şi liceu. La cursurile de dimineaţă dus şi întors, la cele de după-amiază, dus şi întors. Nu îi deranja nici ploaia, mai ales vara, căci drumul era scurt.
Într-o dimineaţă, cei doi fură surprinşi pe drum de domnul Lepic. Morcoveaţă îi spuse tatălui lor că la oricine s-ar fi gândit, numai la el nu. Asta îl făcu pe tată-său să remarce că se gândeşte la el numai când îl vede.
Pai nu stiu... Il descrie in carte...Eu ti-am dat cateva fragmente de unde poti sa tragi catea trasaturi pentru felix.