| Didi908 a întrebat:

mama mea a plecat in italia la munca! crying si a ramas tata cu noi! dar problema ii ca el se trezeste la ora 3 dimineata vine acasa la ora 2 dupa-amiaza se culca ( daca mai are timp daca nu.nu) face mancare trebuie sa iasa cu fratele meu mai mic afara si se culca la ora 10 seara! doarme doar 5 ore... si e obositor! nu stiu ce sa fac sa se simta mai "confortabilo" sa zic asa...sa numai aiba atatea griji help!crying deja a zis ca s-a saturat de noi 2 ( eu si fratemiu) ca ne certam toata ziua si il si pe el capu! FUNDOOOOII!

Răspuns Câştigător
| LifeIsHard a răspuns:

Sa ii faci tu treburile, sa iesi cu fratiorul tau afara, sa faci mancare. nu te mai certa cu fratele tau si daca el incepe fi de acord cu el si nu te enerva sper sa te ajute mesajul! BAFTA! funda?

15 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Il puteti ajuta facand unele treburi prin casa decat sa stati pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| TrixLove a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Incearca ca tu si fratele tau sa va faceti neobservati. Ajută-l. Fă treabă prin casa daca poti, ai grija de fratele tau, fă ceva de mâncare, când vine tatăl tău, tu să=l aștepți cu masa pusă. Cam atât cred ca poti face tu. Dar totul se va rezolva. Si nu te mai certa cu fratele tau. Incearca sa va faceti utili pentru el. Baftă multă. Să ai o zi frumoasă. Sper că te-am ajutat. Fundă?

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Offsad
Pai mai ajuta`l tu la treburi ca de exemplu la mancare mai fa tu,iar cu fratele tau mai iesi tu din cand in cand, si incercati sa il lasati sa nu va mai certati, iti inchipui si serviciu si copii si mancare...E ff greu!

| GeorgeGabriel a răspuns:

Fa ce zice el sa nu-l superi sau nul bagi in seama cum fac eu cu noobu de tata

| NameName a răspuns:

Pai daca si pe fratele tau il deranjeaza ca se simta tatal tau rau, "planuiti" sa nu va mai certati cand sunteti de fata cu tatal vostru. Incepe tu sa faci treburile mai usoare(sa iesi cu fratele tau mai mic afara,stergi praful,faci paturile, poti sa gastesti mai intai micul dejun, apoi daca inveti sa faci mancare poti gati si pranzul, cina)...Adica arata-i ca iti pasa. Fa impreuna cu tatal si fratele un program, adica intr'o zi tu sa faci paturile, intr'o zi fratele tau, sa faci tu micul dejun si uneori cina si tatal tau pranzul etc. Un program ii va arata ca iti pasa. Sper ca te'am ajutat.

| LifeIsHard a răspuns:

Dragostea in ce se masoara?

| natalyia a răspuns:

Pai fa si tu mancare! ca nu-i greu inveti. fa curat ajutal cu treburi

| GoldenBrau a răspuns:

Nu te mai certa cu frate'tu.

| nopenopenopenoope a răspuns:

Buna pai ati putea sa il ajutati cu munca prin casa, si sa nu il mai stresati mai ales ca este singur si nu are cine sa il ajute lasti-o mai moale si respecati-va tatal

Numai bine :*big hug

| KaZe_8447 a răspuns:

Fa-i tu treaba de acasa...

| deLicious_5090 a răspuns:

Paii incearca sa nu te mai certi cu fratele tau ca tii frate.iar cit despre tata-l tau esi tu cu fratele tau mai mic afara...

| Kasiope a răspuns:

Sun-o pe mama ta si explica-i daca ai posibilitatea. Poate reusiti impreuna sa gasiti o solutie. Ajuta-l si tu pe tatal tau, cum poti. Sper sa fie mai bine!

| MadalinaAndreea_4652 a răspuns:

Hey, eu te sfatuesc sati ajuti tatal la toate treburile casnice, daca mancare nu stii macar putina curatenie... crede-ma il va ajuta foarte mult...in legatura cu fratele tau incearca sa lasi de la tine ca totul sa fie bine.iesi tu cu el.si mai fa ce mai trebuie daca faci asa totul va fi ok. sper sa te ajute ce am spus eu.te pup si succes!

| Ebbieișăn a răspuns:

Să stea mai puțin cu fratele tău afară. laughing