| bosnea marinela a întrebat:

Sunt cu cineva de 3 ani in toti acesti ani a fost frumos pana ne-am mutat impreuna de cand ne-am mutat nimic nu mai merge bine a si dat in mine si nu e zi sa nu ne certam precizez ca m-am cam saturat sa fiu sclava sau sluga lui numai la pat si sa spal calc si sa fac mancare toata ziua si el la munca si doarme dupa servici si eu sunt singura.in unitatea unde lucreaza el sunt si "domnite"dar pe mine asta nu ma sperie inainte eram geloasa recunosc dar acum nici nu imi trece prin cap pentru ca sentimentele nu mai sunt care ai fost. ce sa fac help.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mutatul impreuna este proba de foc a unei relatii. La voi, nu merge si e vremea sa-i puneti punct. Daca tie nu-ti face placere sa ai grija de el, daca nu gatesti cu toata dragostea, daca nu te gandesti zilnic cum va veni el si se va bucura de hainele curate si calcate sau ce surpriza culinara sa-i faci, daca nu simti placere si dorinta sexuala, ci te simti ca o sclava in pat, e clar ca el nu te trateaza cum ai vrea sau cum ai nevoie si relatia nu are nici un viitor.

| Bacemi a răspuns:

In primul rand a dat in tine. Geste de marlanie pentru un barbat. In al doilea rand tu esti sluga lui. Din ce spui tu nu mai este deloc dragoste la mijloc. Tu mai stai cu el doar pentru ca te-ai obisnuit cu prezenta lui. Eu cred ca nu mai are rost sa stai cu el. Sunt si alti barbati care respecta femeile. Cel mai bine ar fi sa o iei de la inceput si sa cauti un astfel de barbat.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Si eu care credeam ca doi oameni care se iubesc se vor intelege mai bine daca vor locui impreunasad
Cea ce trebuie sa faci dupa parerea mea este sa vorbesti cu elwinkingSa ii spui exact cea ce simti happySpune-i ca te-ai saturat de situatia asta... Tu sa faci totul si el.nimic straight face
Daca ii vei spune sigur el v-a intelege si situatia dintre voi se v-a schimba happy

| Linda a răspuns:

Poti incerca si varianta sa lucrezi si tu, sa platiti pe cineva sa faca ordine, cumparati mancare gatita, vezi cum merge.

| ines a răspuns:

Cel mai bine e bine sa urmezi sfatul care ti-lau dat toti pleaca si nu trai cu speranta ca se schimba. Chiar daca se schimba sa stii ca nu e pentru mult timp si crede ca stiu ce spun vb din experienta curaj si rupe relatia cu el nu se merita

| xibalba a răspuns:

Nu te leaga nimic de el, paraseste-l. Fiecare avem dreptul la o viata decenta, fara violenta. Iar daca a dat odata in tine, sigur se va mai repeta. Deci nu mai continua relatia, nu are rost. Nu mai exista respect din partea lui, pentru tine nu mai e omul care era cand v-ati cunoscut, nu mai ai asa multa incredere in el, nu mai te simti in siguranta langa el, pentru ca niciodata nu se stie cand va da in tine iar. Nu vrei sa fii toata viata la cratita, singura, nu vrei sa faci pe sluga cuiva. Atunci ce motive mai ai sa stai langa un barbat ca acesta, cu care nici macar nu esti fericita?

| jenny a răspuns:

Cum mai poti sta langa el? Gandeste-te ca ai o singura viata., asa vrei sa ti-o traiesti? Imi pare rau pentru tine dar numai tu poti decide, bine ca nu ai copii sa mai sufere si ei pe langa tine.

| Victoria a răspuns:

Paraseste-l! Fii demna, nu lasa ca un barbat sa ridice mana asupra ta, cu atat mai putin cel pe care l-ai ales drept tovaras de viata. Nu exista umilinta mai mare decat aceasta prin care treci tu acum. Cum poti sa accepti sa stai sa ii fii servitoare, cand el nici macar nu te respecta? Si ai spus ca nici sentimentele tale nu mai sunt ca inainte. Atunci, de ce mai stai cu el? Nu face altceva decat sa-si bata joc de tine, gandeste-te unde ti-e mandria si pleaca cat mai repede de langa el, nu te merita!

| Yly a răspuns:

Salut. pai ar trebui sa il parasesti, fa-o pentru tine, pentru respectul de sine. un barbat care da in tine si nu stie sa respecte o femeie e un nimichappy.asta iti doresti? nu cred.
Cauta ceva mai bun pentru ca meriti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marinela.ma bucur ca te-ai trezit la realitate.striga in gura mare pe siteul asta sa se trezeasca si altele caresi inchipuie la 14-16 ani ca ca fericirea este vesnica.si tu ...lasa idiotul si intoarcete de unde ai plecat.cauta-ti intr-adevar un viitor sot, nu stapan de sclavi.lasa boul sa vada ce pierde, fiindca noi barbatii atunci ne dam seama de valoarea unei fete gospodine. cand n-o mai avem.si inapoi sa nu te mai intorci cu toate promisiunile lui.se va schimba dar foarte putin.nu va mai da in tine. dar de corvoada nu te va scuti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai cu el... dar, separat...cum ati fost prima data inainte de a locui impreuna.
Asa o sa isi de-a seama ca a gresit... daca nu...verde,mai sunt si altii care stiu sa aprecieze o fata.

| kamikaze a răspuns:

Punel la incercare si daca cumva nu-i mai pasa de cea ce ati realizat impreuna dai jet gasesti tu altu doar esti fata destepta