| Andruta0301 a întrebat:

Mi-am luat de cateva zile un Samsung Galaxy SII, si mi se pare destul de bun la toate thinking cu execptia bateriei care tine ingrijorator de putin.Mai putin de o zi ..nu il butonez non-stop. dar na. mai stau pe un YOutube,mai ascult muzica,mai stau pe Facebook, mai joc ceva thinking Dar totusi cred ca e ceva in neregula..Am un H sus in ecran. habar nu am ce e. straight face Ma puteti ajuta sa-l dezactivez? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Am acelasi tip de telefon.
Am pus in urma cu o zi aceeasi intrebare big grin
E smartphone...asa se intampla la toate.e din cauza numeroaselor aplicatii pe care le are.
Eu economisesc baterie cu o luminozitate medie si am inchis WIFI-ul, GPS-ul si bluetoot-ul.

10 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Iti multumesc pentru funda happy
Un an nou fericit sa ai :*

| CristiUcV a răspuns:

Nu este nimic in neregula cu telefonul, asta este autonomia telefonului.Iar acel H de sus este traficul de date(internetul)

| Andruta0301 explică (pentru CristiUcV):

Mersi. am auzit ca asa se intampla cu toate s2-urile laughing

| CristiUcV a răspuns (pentru Andruta0301):

Da, la toate telefoanele de ultima generatie se intampla asa, din cauza ecranelor mari, procesoarelor etc.

| Allinn a răspuns:

Bateria e din cauza acumulatorului.
Daca telefonul e luat la mana a 2 a, schimba acumulatorul.
Dar incearca intr-o zi sa nu mai umbli pe el, doar sa apelezi si vezi daca tot asa se intampla, daca se intampla tot asa inseamna ca e din cauza acumulatorului asa ca schimba-l! Fundaa? happy

| Andruta0301 explică (pentru Allinn):

E nou telefonul.

| piftel a răspuns:

Nu stiu despre ce H vorbesti.Este acela din bara? si despre baterie... posibil sa fie defecta sau vazi daca nu ai o aplcatie mare(sau care iti merge greu) deschisa. Uita-te la Manager activitati.

| Marr117 a răspuns:

H-ul acela este de la reţelele de internet, nu ai cum să-l dezactivezi din câte ştiu eu şi nu-ţi face niciun rău. Iar bateria este de aşteptat să ţi se termine atât de repede. Descarcă una din aplicaţiile "Battery saver" din Magazin Play şi îţi va prelungi "durata de viaţă" a bateriei tale la mai mult de 1 zi. Baftă.

Întrebări recente