| Amynutzza1 a întrebat:

Hey,TPU. Soră-mea vrea să se ducă în Mall cu o prietenă să vadă un film la cinema. Nici una nu are buletin. Eu nu pot merge cu ele. Ar putea totuși să se ducă la cinema singure? Adică fără se le oprească Bodyguard-ul să le ceară buletinul? Au 13 ani.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Practic in mall are voie oricine sa mearga e un spatiu public, nu au nevoie de acte, intrucit merge ea cu citeva prietene sa vizioneze un film, doar nu sunt teroriste, nu merg sa arunce mallul in aer, sau nu merg sa faca afaceri, sa vinda ceva pe teritoriul mallului, acolo trebuie sa aive bani sa plăteasca biletele la film, si eventual cola si popcorn, in care mall merg? tu ce varsta ai? mersi mult.

| Anna121 a răspuns:

Daca filmul este animatie, si este destinat copiilor, nu vor fi probleme. Daca contine scene violente, batai etc e posibil sa li se ceara buletinul. Cel mai bine este sa se informeze in legatura cu ce contine filmul.

| CookieMaster a răspuns:

Nu le cere buletin, cel putin mie nu. Eu cand aveam 11 ani ziceam ca am 14 si ma lasau rolling on the floor.

| Amynutzza1 explică (pentru CookieMaster):

Ahm... Și nu ti-au cerut să te legitimezi?